adres:
ul. Trasa Północna 23
65-119 Zielona Góra
województwo: lubuskie
powiat: Zielona Góra
NIP: 9730548815
rok założenia: 1989
telefony:
tel. (68) 320 18 69
tel./fax (68) 320 98 98
BATCAR - zdjęcie-29359BATCAR - zdjęcie-29360BATCAR - zdjęcie-29361BATCAR - zdjęcie-29362BATCAR - zdjęcie-29363BATCAR - zdjęcie-29364
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmydrugi adres e-mail do firmy
opis działalności:
Początki firmy BATCAR sięgają 1989 roku, kiedy to dwóch absolwentów Politechniki Zielonogórskiej w zaadoptowanej najniższej kondygnacji domu jednorodzinnego założyło Zakład Usługowy produkujący akumulatory samochodowe. Był to montaż akumulatorów z gotowych podzespołów wraz z ich formowaniem. Braki akumulatorów na rynku i dobra jakość oferowanych produktów spowodowały szybki rozwój firmy, zatrudniono nowych pracowników i rozpoczęto budowę nowej siedziby i magazynu firmy. Dwa lata później firma funkcjonowała już pod nazwą BATCAR. Od 1993 roku siedziba firmy mieści się w Zielonej Górze na ulicy Rumakowej 6. W między czasie właściciele firmy podjęli decyzje o budowie magazynów wraz z nowoczesną ładownią w małej miejscowości koło Kożuchowa. W 1996 r. firma zakupiła hurtownię akumulatorów AKUM w Gorzowie Wlkp. i uruchomiła tam oddział, zajmujący się dystrybucją akumulatorów w byłym województwie gorzowskim.   

Od 1995 roku firma uczestniczy w Międzynarodowych Targach Motoryzacji w Poznaniu. Nawiązane na targach kontakty skłoniły właścicieli firmy do skierowania planów dalszego rozwoju w kierunku Serwisu Szybkiej Obsługi Samochodów, połączonego z dystrybucją części motoryzacyjnych. W 2001 roku w połowie maja ruszyła budowa czterostanowiskowego serwisu wyposażonego w nowoczesny sprzęt i narzędzia warsztatowe niezbędne do przeprowadzania napraw samochodów osobowych i dostawczych. Obiekt został uruchomiony w październiku tego samego roku. Podstawą działalności serwisu jest montaż i wymiana ogumienia, naprawy zawieszenia i hamulców, wymiana olejów i sprzedaż akumulatorów.   

W 2002 roku właściciele firm uruchomili oddział w Jaworze, zajmujący się sprzedażą hurtową i detaliczną akumulatorów. Rejon działania oddziału to województwo dolnośląskie. W 2005 roku nastąpiła rozbudowa warsztatu do 6 stanowisk. W tym samym roku. firma wdrożyła i nadal utrzymuje system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy EN ISO 9001:2001.  Z uwagi na stały i systematyczny rozwój oraz poprawę konkurencyjności firmy na rynku lokalnym i regionalnym właściciele Spółki podjęli decyzję dotycząca dalszych planów rozwojowych, a mianowicie utworzenie nowych oddziałów firmy. W 2007 roku powstał nowy oddział w Nowej Soli i Ostrowie Wielkopolskim. W 2007 roku właściciele podjęli decyzję o otwarciu nowych oddziałów na wschodzie kraju w Lublinie i w Sokołowie Podlaskim. Dalszy rozwój przedsiębiorstwa doprowadził do otwarcia filii w Grudziądzu i Bielsku Białej w 2008 roku. Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie na rynku, intensywny rozwój w ostatnich latach, kierownictwo przedsiębiorstwa postanowiło rozpocząć budowę Inteligentnego Centrum Logistycznego - magazynu akumulatorów i innych artykułów przemysłowych, opartego na idei wysokiego składowania, zarządzanego nowatorskim, elastycznym systemem informatycznym. Przedsiębiorstwo uzyskało dofinansowanie na planowaną inwestycję z lubuskiego regionalnego programu operacyjnego na lata 2007-2013.    

Nowa siedziba firmy została oddana do użytku w listopadzie 2009 roku.  Stabilny rozwoju i nowoczesne poglądy właścicieli na prowadzenie firmy zostały nagrodzone m.in nagrodą Gazela Biznesu 2006 i 2007 oraz zajęciem VII miejsca w Rankingu Firm Województwa Lubuskiego 2007 r.

OFERTA


Zapraszamy na naszą stronę internetową.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno