adres:
ul. Ogrodowa 25
64-700 Czarnków
województwo: wielkopolskie
powiat: czarnkowsko-trzcianecki
NIP: 7631006122
telefony:
tel. (67) 255 20 95
tel./fax (67) 225 23 25
ALCO-MOT Sp. z o.o. - zdjęcie-8227ALCO-MOT Sp. z o.o. - zdjęcie-8228ALCO-MOT Sp. z o.o. - zdjęcie-8229ALCO-MOT Sp. z o.o. - zdjęcie-8230ALCO-MOT Sp. z o.o. - zdjęcie-8231ALCO-MOT Sp. z o.o. - zdjęcie-8232
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Historia Zakładu sięga 1952 roku. W początkowym okresie swojej działalności działał On w ramach "Przemysłu Terenowego". W 1978 roku wszedł w skład CENTRA Poznań, realizując w ramach tego przedsiębiorstwa produkcję całej gamy akumulatorów kwasowych motocyklowych oraz przeznaczonych dla rolnictwa, których napięcia mieściły się w przedziale 6V-12V i pojemnościach 5Ah–16Ah oraz 90Ah-210 Ah. Jednocześnie w ramach posiadanego parku maszynowego realizował produkcję detali metalowych do akumulatorów zasadowych tak metodą wytłaczania na prasach, toczenia na tokarkach rewolwerowych, automatów tokarskich jak i spawania.

Od początku 1996 roku Zakład został wydzielony z grupy CENTRA, jako nowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością funkcjonująca pod nazwą Zakłady Elektrochemiczne "ALCO-MOT". Podtrzymywał wówczas w całości program produkcji realizowany w latach poprzednich. Korzystając z długoletnich doświadczeń Spółka produkowała akumulatory samochodowe i rolnicze w standardowych konfiguracjach, jak również na specjalne zamówienia klientów.

Ciągłe zmiany na rynku spowodowały, że Zakład wyspecjalizował się w produkcji małych elementów ołowianych do akumulatorów trakcyjnych. Zoptymalizowany pod tym kątem park maszynowy, jak również nowe inwestycje pozwalają obecnie na znacznie szerszą niż zakładana ofertę firmy wzbogaconą przede wszystkim o obróbkę metali kolorowych (mosiądz, miedź). Spółka posiada własną wytwórnię tygli i form odlewniczych, co daje jej dodatkowe możliwości w zakresie produkcji wyrobów pod indywidualne potrzeby klienta.

W ostatnim czasie Zakład postawił na informatyzację. Pozwala to m.in. na kontrolę i optymalizację kosztów oraz na monitorowanie terminów realizacji zamówień przez naszych Klientów.

ALCO-MOT oferuje obecnie swoim klientom nie tylko wieloletnie doświadczenie i ogromną znajomość branży obróbki metalowej, ale także pełne wsparcie technologiczne w tym zakresie.

OFERTA

Zakłady Elektrochemiczne "ALCO-MOT" specjalizują się w produkcji elementów metalowych oraz ołowianych do akumulatorów trakcyjnych i przemysłowych.

Klientom oferujemy:
  • produkcję form odlewniczych pod wyroby klientów,
  • produkcję wyrobów z ołowiu,
  • obróbkę miedzi i mosiądzu,
  • obróbkę metali czarnych.

Naszymi klientami są producenci akumulatorów z Europy i USA.

Zapraszamy na naszą stronę internetową.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno