Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Artykuły piśmienne Warszawa Ursynów, mazowieckie. INAHON Sp. z o.o. - Baza firm Business Navigator
adres:
ul. Surowieckiego 2
02-785 Warszawa - Ursynów
województwo: mazowieckie
powiat: Warszawa
NIP: 5210120463
rok założenia: 1988
telefony:
tel. (22) 644 47 46
tel. (22) 644 78 93
fax (22) 644 80 76
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:

Bezpośrednim poprzednikiem firmy Inahon była rodzinna firma "Wytwórnia pisaków" założona w roku 1984 przez Andrzeja Szeremetę. Produkowała ona długopisy, flamastry i cienkopisy. Jako pierwsza prywatna firma w Polsce wprowadziła na rynek cienkopisy Fineliner AS. We wrześniu 1988 została założona firma INAHON Sp. z o.o., która w styczniu 1989 roku przejęła produkcję i dystrybucję produktów "Wytwórni Pisaków". W roku 1990 Inahon zakończył produkcję i przekształcił się w importera artykułów piśmiennych światowych marek. W lipcu 1990 r. została nawiązana współpraca z japońską firmą Pentel, a w grudniu z firmami Parker i Sheaffer. W latach 90-tych Inahon współpracował z wieloma znanymi firmami wprowadzając ich wyroby na rynek Polski. Były to następujące marki: Stanley-Bostitch, Sakura, Crayola, Helix, Sailor, Spalding, Monteverde. W latach 1999-2006 r. Inahon był wyłącznym importerem i dystrybutorem niemieckiej firmy Faber-Castell i z sukcesem wprowadził i umocnił tę markę na rynku polskim.


Obecnie Inahon Sp. z o.o. jest importerem i dystrybutorem produktów następujących firm:

Bruynzeel-Sakura - firma INAHON Sp. z o.o. w styczniu 2007 roku nawiązała współpracę z holenderską firmą Bruynzeel-Sakura i została jej oficjalnym dystrybutorem na terenie Polski.

Standardgraph - Inahon Sp. z o.o. od 1 marca 2007 r. została oficjalnym dystrybutorem na terenie Polski niemieckiej firmy Standardgraph, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości tuszografów, szablonów geometrycznych, literowych, projektowych, architektonicznych, linijek oraz kolorowych tuszy i atramentów.

Pentel (Japonia) – Inahon był jednym z dwóch największych importerów wyrobów w latach 1990-1997. Obecnie jako subdystrybutor ma w swojej ofercie wszystkie produkty Pentela dostępne na rynku polskim.


Dystrybucja artykułów piśmiennych, biurowych i szkolnych powyższych marek to jedna ze specjalizacji firmy Inahon Sp. z o.o. Natomiast drugą specjalnością od ponad 15 lat jest import i dystrybucja luksusowych przyborów piśmiennych. W tym segmencie Inahon oferuje produkty następujących firm:


Aurora (Włochy) – współpraca od marca 1999 na zasadach wyłączności. Oferta obejmuje luksusowe pióra wieczne, długopisy, rollery i ołówki automatyczne. Aurora specjalizuje się również w limitowanych, numerowanych kolekcjach (Limited Edition) poświęconych historycznym postaciom świata kultury i sztuki.


Cross (USA) – współpraca od września 2005 na zasadach wyłączności obejmuje całość oferty ekskluzywnych przyborów piśmiennych tej znanej amerykańskiej firmy założonej w 1846 roku.


Sheaffer (USA) – Inahon wprowadził tę markę na rynek polski budując jej silną pozycję od 1990 r. Obecnie Inahon prowadzi dystrybucję piór wiecznych, rollerów, długopisów i ołówków automatycznych Sheaffera jako jedyny w Polsce „Autoryzowany Dystrybutor Produktów marki Sheaffer”.

EDYCJA DANYCH »
zamknij okno