adres:
ul. Budziszyńska 78/1
60-454 Poznań - Jeżyce
adres korespondencyjny:
ul. Pucka 29
60-179 Poznań
województwo: wielkopolskie
powiat: Poznań
NIP: 7810022770
rok założenia: 1991
telefony:
tel. (61) 867 12 30
tel. (61) 868 95 09
kom. 502 721 848
Sterowniki oświetleniaSterownik oświetleniasterownik obróbki termicznejSterownik suszarni: Szafa energetyczna MSSD-02mSterwonik suszarni: Przykładowy ekran KSD-01Sterownik suszarni MSSD-03
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:

Firma została założona i rozpoczęła działalność w listopadzie 1991 r. Siedziba oraz oddział produkcyjny znajdują się w Poznaniu.

 

Sterowniki  oświetlenia ulicznego


Programowalne sterowniki oświetlenia PSO-02P i 02P są wyspecjalizowanymi, zbudowanymi na bazie najnowszej techniki mikroprocesorowej urządzeniami przeznaczonymi do sterowania:


 • oświetleniem ulicznym i drogowym
  oświetleniem zewnętrznym przedsiębiorstw
  oświetleniem terenów rekreacyjnych (np. parki)
  oświetleniem stacji kolejowych (wg rozkładu jazdy pociągów)
  reklam, fontann, itp.
  Mogą być montowane w typowych szafkach, rozdzielniach i stacjach energetycznych. Są to obecnie najpopularniejsze wersje sterowników oświetlenia.

 

Sterowniki  do suszarń


W pełni automatyczny, prosty w obsłudze i programowaniu układ sterowania suszarni drewna. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i programowe umożliwiają jego zastosowanie do sterowania większości typów i rodzajów suszarni a zwłaszcza tam gdzie wymaganych jest więcej niż 4 punkty pomiarowe wilgotności drewna a odległość sterowni od komory przekracza 15 m.

 • Zalety sterownika: 
  zwarta, funkcjonalna i odporna konstrukcja
  realizacja wszystkich pomiarów i bezpośrednie sterowanie wszystkich urządzeń wykonawczych poza wentylatorami
  prostota obsługi, programowanie dialogowe (pytanie - odpowiedź)
  pośrednie sterowanie do 8 wentylatorów rewersyjnych
  możliwość modyfikacji niektórych parametrów w trakcie procesu
  możliwość realizacji procesów obróbki fitosanitarnej z pojedynczym lub podwójnym pomiarem temperatury drewna
  możliwość sterowania wentylatorów przemiennikami częstotliwości
  brak specjalnych wymagań dla pomieszczeń, w których instaluje się sterownik
  sygnalizacja stanów awaryjnych i sytuacji nieprawidłowych oraz odpowiednie procedury w zależności od rodzaju uszkodzenia.

Sterowniki termicznej obróbki drewna 


 Mikroprocesorowy Sterownik Termicznej Obróbki Drewna MSTOD-01 wraz z szafą energetyczną, będącą integralną częścią układu, to w pełni automatyczny, prosty w obsłudze i programowaniu układ sterowania komorą do wysokotemperaturowej obróbki drewna.

 • Zalety sterownika:

Układ posiada zwartą i niewielką konstrukcję. Realizuje pomiary i bezpośrednio steruje wszystkimi urządzeniami wykonawczymi. Brak specjalnych wymagań dla pomieszczeń, w których instaluje się układ:
- temperatura otoczenia podczas eksploatacji 0 ÷ 40°C
- wilgotność max. 90%(bez kondensacji)
Programowanie procesu jest intuicyjne i bardzo proste. Opiera się o programowanie dialogowe (odpowiedzi TAK i NIE). Polega ono na wybraniu jednego z programów zapisanych w pamięci sterownika lub na indywidualnym zaprogramowaniu procesu.
Rejestracja procesu możliwa jest przy pomocy drukarki (MEFKA PDT SQ) dostarczanej wraz z układem starowania.

 

Miernik  temperatury i wilgotności drewna • Miernik temperatury i wilgotności drewna jest wykonanym w technice mikroprocesorowej urządzeniem przeznaczonym do zastosowania we wszelkiego rodzaju typach suszarni drewna sterowanych ręcznie. Służy do pomiaru dwóch temperatur suchych i jednej mokrej oraz do odczytu wilgotności drewna z max. czterech sond pomiarowych. Gatunek drewna jest programowany poprzez wybór z listy, natomiast korekcja temperaturowa mierzonej wilgotności drewna realizuje się automatycznie.

  Miernik posiada wyjście sterujące, które umożliwia sterowanie elektrozaworem uzupełniającym wodę w zbiorniczku psychrometru

EDYCJA DANYCH »
zamknij okno