adres:
Aleje Jerozolimskie 202
02-486 Warszawa - Włochy
województwo: mazowieckie
powiat: Warszawa
NIP: 5223185370
rok założenia: 1965
telefony:
tel. (22) 874 01 94
fax (22) 874 02 16
branże:
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP - zdjęcie-18103Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP - zdjęcie-18104Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP - zdjęcie-18105Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP - zdjęcie-18106Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP - zdjęcie-18107Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP - zdjęcie-18108
opis działalności:

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP został utworzony w 1965 roku jako instytut państwowy, którego podstawowym zadaniem było opracowywanie i wdrażanie w różnych gałęziach przemysłu nowych technologii, systemów automatyki, urządzeń produkcyjnych i specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej. Prawie pięćdziesiąt lat naszej bliskiej współpracy z przemysłem zaowocowało szeregiem nowych opracowań i znaczących wdrożeń. Dziełem PIAP są między innymi: Krajowy System Automatyki i Pomiarów POLMATIK, zautomatyzowane stanowiska produkcyjno-montażowe dla FSM Tychy, zautomatyzowane i zrobotyzowane linie technologiczne w zakładach kineskopów w Piasecznie. W ostatnich latach w PIAP opracowano i uruchomiono produkcję antyterrorystycznych robotów mobilnych. 


Dzięki ciągłości prac badawczych i rozwojowych osiągnęliśmy bardzo wysoki poziom naszych opracowań. Mogą one z powodzeniem konkurować z wyrobami renomowanych firm zagranicznych. 


Obecnie nasze działania koncentrują się w obszarach:

 • automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych
 • automatyzacji transportu międzyoperacyjnego 
 • systemów kontroli jakości z wykorzystaniem techniki wizyjnej 
 • robotów mobilnych do zastosowań specjalnych 
 • przemysłowych układów pomiarowych 
 • specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej 
 • recyklingu samochodów 
 • realizacji projektów w ramach współpracy międzynarodowej

 

Wyróżniamy się na rynku:

 • wysoką jakością wyrobów i usług potwierdzoną systemem jakości według norm ISO
 • specjalizacją w integracji dużych systemów ze składnikami od różnych producentów 
 • wykonywaniem zadań szczególnie trudnych, wymagających niestandardowych rozwiązań i zaangażowania specjalistów z różnych dziedzin

 

Ponadto podejmujemy działania służące upowszechnianiu oraz promocji nauki i techniki. Jesteśmy organizatorem:

 • Konferencji Naukowo-Technicznej AUTOMATION Automatyzacja Nowości i Perspektywy
 • Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® Automatyka Pomiary Elektronika (jako współorganizator) 
 • Seminariów "Nowości teorii i praktyki w dziedzinie automatyki i pomiarów"

 

Ponadto jesteśmy wydawcą Miesięcznika naukowo-technicznego PAR - Pomiary, Automatyka, Robotyka oraz Kwartalnika JAMRIS - Journal of Automation, Mobile Robotics & Intelligent Systems

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP to od prawie pięćdziesięciu lat wsparcie dla przedsiębiorstw w obszarach automatyki, robotyki i pomiarów przemysłowych, od zaprojektowania, wykonania i posadowienia urządzeń po oprogramowanie i uruchomienie instalacji w procesie produkcyjnym.

Robotyzacja procesów: spawania, ukosowania, paletyzacji, pakowania, malowania, montażu, kontroli wizyjnej i wielu innych zgodnie z wymaganiami Inwestora, automatyzacja transportu międzyoperacyjnego, kontroli, montażu i wielu innych według uzgodnień z Zamawiającym.

Światowej klasy, doświadczona w pracach dla przemysłu kadra inżynierska i naukowa, nowoczesna infrastruktura technicznapozwalają wprowadzić na polski rynek pierwsze, w pełni dedykowane i profesjonalne szkolenia w obszarze inżynierii stosowanej skierowane do odbiorców z przedsiębiorstw produkcyjnych. Centrum Szkoleniowe PIAP w pełnym zakresie zaspokaja stale rosnące potrzeby przemysłu na dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań technicznych.

Marka i pozycja PIAP, jako lidera rynku w zakresie wdrożeń przemysłowych oraz badań nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, daje Państwu gwarancję otrzymania aktualnej, pełnej i rzetelnej wiedzy.

 

Centrum Szkoleniowe PIAP wspiera przedsiębiorców w zakresie:

 • Roboty Przemysłowe – programowanie i obsługa robotów: ABB, FANUC, KUKA,
 • Prototypowanie – od koncepcji, przez projekt do wykonania modeli, szybkie prototypowanie 3D,
 • Napędy i sterowanie – zastosowanie i programowanie serwonapędów,
 • Nauka dla przedsiębiorców – szkolenia miękkie dedykowane do sektora firm produkcyjnych.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno