adres:
ul. Herbowa 21/7
71-427 Szczecin
województwo: zachodniopomorskie
powiat: Szczecin
NIP: 8511142656
rok założenia: 2002
telefony:
tel. (91) 450 02 73
tel./fax (91) 450 02 72
kom. 607 151 577
branże:
HanseGrand - zdjęcie-110843HanseGrand - zdjęcie-110844HanseGrand - zdjęcie-110845HanseGrand - zdjęcie-110846HanseGrand - zdjęcie-110847HanseGrand - zdjęcie-110848
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Firma HanseGrand istnieje od 2002 r. Zajmuje się produkcją nawierzchni mineralnych dla alei parkowych, ścieżek spacerowych, rowerowych, leśnych, placów zabaw, pól golfowych, parkingów, torów do gier kulkowych (Boule) oraz tras do uprawiania nordyckich spacerów (Nordic Walking) i innych miejsc przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku.

Nawierzchnie HanseGrand® produkowane są we Wrocławiu.

Wysoka jakość oferowanych produktów, poparta stosownymi certyfikatami, pozwoliła na realizację następujących projektów m.in.: alejki spacerowe w Łańcucie, Wilanowie, w parku Branickich, w parku Jana Pawła II, w Gdańsku oraz w Ogrodzie Różanym w Szczecinie.

Nasze produkty są najwyższej jakości o czym świadczą referencje od zadowolonych klientów. Oferujemy kompleksową pomoc przy realizacji projektów, zaczynając od fazy przygotowawczej i projektowej, poprzez dobór odpowiednich materiałów nawierzchniowych aż po doradztwo w trakcie i po skończonej realizacji danego obiektu.

Historia HanseGrand

Od tysięcy lat istnieją drogi i ulice z mineralnych mieszanek skalnych. Podczas gdy technologia budowy dróg z asfaltu i betonu ciągle się rozwijała, budowa dróg z mineralnego tłucznia była raczej zaniedbana. Przy czym wymaganiom jakościowym wobec tej niezwiązanej struktury przypisywane jest o wiele większe znaczenie, gdyż jest ona stale narażona na działanie deszczu i słońca. Warstwy nawierzchniowe z asfaltu, betonu i bruku przykrywają podbudowę i odprowadzają wodę poprzez połączoną rurociągami kanalizację deszczową.

Przed około 20 laty firma Hans Pape w trójkącie między Łabą a Wezerą, leżącym między Hamburgiem a Bremą, położyła kamień węgielny pod linię produktów HanseGrand. Ideą było połączenie mineralnych warstw nawierzchni nie z jednego rodzaju skały, lecz z wielu naturalnie występujących surowców w jednej dokładnie obliczonej mieszance. Tylko dzięki temu jest możliwe, że warstwy nawierzchni w zimie nie muszą być smarowane, a latem nie pylą. Również zmiany pogody między słońcem a deszczem i związane z nimi wymagania odnośnie przepuszczalności wody i wytrzymałości na ścinanie znacznie lepiej znosi warstwa nawierzchni z wielu surowców o różnych właściwościach materiału.

Aby zwiększyć obciążalność dróg postawiono również wysokie wymogi wobec leżącej pod nią warstwy pośredniej. Dlatego z tych samych surowców, ale z inną linią ziarnistości został opracowany produkt o nazwie HanseMineral. Chodzi tutaj o dynamiczną warstwę o frakcji od 0 do 16 mm. Również ten produkt cechuje wysoka przepuszczalność wody i duża wytrzymałość na ścinanie. Wyzwaniem w tym przypadku było, aby połączyć te nawzajem przeciwstawne właściwości w możliwie jak największej rozpiętości.

Do wysokich wymagań jakościowych dochodzą uprawnione życzenia dotyczące kształtu. Odnoszą się one do kolorystyki, tak samo jak i do różnych oczekiwanych wytrzymałości powierzchni zewnętrznej nawierzchni.

Na podstawie sprawdzonej jakości produktów o nazwach HanseMineral® i HanseGrand® i ciągłego rozwoju jakości i kolorów wyroby te zdobyły dzisiaj w wielu częściach Europy stałe miejsce na promenadach dzięki zadowolonym klientom.

Drogi i place z HanseGrand znaleźć można w Parku Mieszczańskim w Bremie, w Pałacu Wilanowskim w Warszawie, w zamku w Łańcucie, w Krakowie, na promenadach nad Renem w Kolonii, w Rotterdamie, Delfcie i Antwerpii. W Pałacu Myśliwskim w Granitz na wyspie Rugii, w najstarszym zachowanym parku Europy, w ogrodach w Worlitz oraz na drogach i placach w Poznaniu i Szczecinie.

HanseMineral® i HanseGrand® produkowane są z uwzględnieniem regionalnych życzeń w wielu miejscach w Europie zachowując stale znakomite właściwości. Ich sprzedaż odbywa się poprzez firmę matkę w Selsingen i Szczecinie oraz przez szereg partnerów krajowych i zagranicznych. Celem organizacji HanseGrand jest, aby był on dostarczany w każdym kraju jego zastosowania w postaci samodzielnych produktów na bazie doświadczeń HanseGrand zgodnie z wymogami dopasowanymi do danego kraju.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno