adres:
aleja Tysiąclecia 111
34-400 Nowy Targ
województwo: małopolskie
powiat: nowotarski
NIP: 7352780561
rok założenia: 2013
telefony:
tel. (18) 245 74 88
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Z wykształcenia jestem dietetykiem, psychodietetykiem, a już niedługo swoje wykształcenie uzupełnię o magisterium z psychologii. W pracy z pacjentem kładę nacisk na pracę w aspekcie psychologicznym.
Nasze odżywianie uzależnione jest od kondycji psychicznej, przeżywanych emocji i stresów czy też od otaczającego nas środowiska. Wiemy, jak trudno jest oprzeć się ulubionej potrawie, jak trudno sięgnąć po tylko jedną kostkę czekolady. U wielu ludzi po przerwaniu restrykcyjnej diety występują okresy objadania się. Praca nad psychologicznymi mechanizmami odpowiedzialnymi za skuteczną i trwałą redukcję masy ciała okazuje się więc kluczem do sukcesu osób odchudzających się, które w swojej pracy z pacjentem wykorzystuje.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

1) Przez dwa dni powszednie i jeden weekendowy zapisuj wszystko, co jesz i pijesz. Dokładnie określaj godzinę posiłku oraz ilość spożytych produktów. Niczego nie pomijaj! Każdy kęs musi być zanotowany. Dzięki takiemu dzienniczkowi dietetyk pozna twój styl żywienia, wskaże błędy i zaproponuje odpowiednią dietę.

2) Jeżeli posiadasz aktualne badania, ale nie starsze niż trzy miesiące, zabierz je ze sobą. (Glukoza; cholesterol: całkowity HDL i LDL, trójglicerydy; TSH, F-T4).

3) Dwie godziny przed wizytą w ogóle niczego nie jedz ani nie pij.

Jak przebiega pierwsza wizyta:

1) Pierwszy etap wizyty to wywiad lekarski i żywieniowy – na którym pacjent zostanie zapytany o historię chorób, zażywane leki, nawyki żywieniowe pacjenta, poznanie ulubionych smaków i potraw – w tym celu przydatny jest dzienniczek żywieniowy. Każdy pacjent prowadzi bowiem inny tryb życia, ma różne przyzwyczajenia, więc dzięki wywiadowi i dzienniczkowi żywienia można dostrzec, jakie zmiany powinien wprowadzić w swój sposób odżywiania nie powodując rewolucji w dotychczasowym życiu. Wywiad obejmuje też pytania dotyczące przebiegu ewentualnych chorób przewlekłych.

2) W następnym etapie przeprowadzam analizę składu ciała, która pozwala określić: aktualną masę ciała, BMI, zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wody.

3) W ostatnim etapie zostanie ustalony rodzaj i kaloryczność diety. W niektórych przypadkach dieta musi być skonsultowana ze specjalistami z innych dziedzin medycyny, szczególnie u pacjentów z problemami zdrowotnymi, dlatego dietę możesz otrzymać dopiero po kilku dniach.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno