adres:
ul. Tuwima 5
96-100 Skierniewice
województwo: łódzkie
powiat: Skierniewice
NIP: 8360004091
rok założenia: 1950
telefony:
tel. (46) 833 26 38
tel. (46) 833 40 42
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Spółdzielnia istnieje od 1950 roku. Produkuje podzespoły indukcyjne - transformatory, cewki, dławiki, stateczniki, elektromagnesy.

Wśród podzespołów indukcyjnych produkowanych przez SIZEI, ze względu na funkcjonalność, można wyróżnić takie produkty jak transformatory, dławiki, cewki i elektromagnesy. W przypadku transformatorów i dławików mogą być niewidoczne różnice konstrukcyjne, mogą składać się z tych samych elementów jak rdzeń, korpus itp. Różni je funkcjonalność. Cewki i elektromagnesy, z uwagi na ich odmienność funkcjonalną są łatwo rozpoznawalne.

TRANSFORMATORY:
  • z rdzeniem kształtkowym, o typach wymiarowych kształtek EI, UI, LL

  • z rdzeniem zwijanym, o typie konstrukcji rdzeniowej lub płaszczowej,

  • toroidalne, z rdzeniami okrągłymi,

  • ferrytowe, z rdzeniami w postaci kształtek ferrytowych o różnych gabarytach i wyglądzie.

 

Każda z tych grup ma swoją specyfikę, najczęściej wyrażaną przez sprawność przetwarzania energii, rozproszenie indukcyjne, ułożenie wzajemne rdzeń-cewka. Wspólną jest obecność uzwojeń pierwotnych i wtórnych i z nimi związane przekładnie elektryczne i przypisana transformatorowi moc.

 

Podstawowe konstrukcje transformatorów

  • transformatory z rdzeniami kształtkowymi "EI" o mocy 2 - 1000 VA,

  • transformatory z rdzeniami ferrytowymi,

  • transformatory z rdzeniami zwijanymi, ciętymi o mocy 5 - 300 VA,

  • transformatory z rdzeniami toroidalnymi o mocy do 3000 VA,

  • transformatory w obudowie, zalewane, o mocy 2 - 20 VA,

  • transformatory z rdzeniami z kształtek permalojowych,

  • transformatory spawalnicze z rdzeniami kształtkowymi LL75, LL90 nawijane bezkarkasowo.


Transformatory małej mocy (do 3 kVA), o różnorodnych konstrukcjach, przeznaczonych do pracy jako sieciowe, głośnikowe, impulsowe, sterujące, spawalnicze są podstawowym rodzajem produkcji. Spełniają one ogólnie obowiązujące standardy techniczne, wymagania bezpieczeństwa i wysokie kryteria jakościowe.

DŁAWIKI

Konstrukcyjnie nie odbiegają od transformatorów i mogą tak jak one być zbudowane na rdzeniach kształtkowych, zwijanych, toroidalnych oraz ferrytowych o różnych kształtach (EE, UI, toroidalnych itp.).

Konstrukcja dławika zależy w dużym stopniu od wymagań aplikacji. Konstruując dławik dobiera się jego elementy tak, by jak najskuteczniej tłumił zakłócenia i niepożądane oscylacje a jednocześnie spełniał wymagania ekonomiczne i komplementarne.


CEWKI

Podział wynika głównie z przeznaczenia cewek, jaką funkcję w aplikacjach spełniają.

W każdej z tych grup może zdarzyć się dowolna konstrukcja. Jest uwarunkowana wymaganiami aplikacji i ma najczęściej wygląd nawiniętego na korpusie uzwojenia.


ELEKTROMAGNESY

Jest grupą wyrobów odbiegająca funkcjonalnie i konstrukcyjnie od transformatorów i dławików, choć mogą korzystać z ich elementów. Została podzielona na dwie grupy, z otwartym i zamkniętym obwodem magnetycznym. Konstrukcje elektromagnesów mogą być różnorodne. Wynikają one w dużej mierze z założeń przyjętych przy konstruowania urządzenia. Obok wymaganej siły przyciągania / trzymania powinny uwzględniać rodzaj pracy (ciągła / przerywana), a także sposób zamocowania. Na ilustracjach zaprezentowano niektóre z konstrukcji elektromagnesów.


Producenci wykorzystujący w swojej działalności podzespoły indukcyjne mogą liczyć na pozyskanie wiarygodnego i pewnego dostawcy, zapewniającego wysoką jakość wyrobów.

Ofrujemy równie usługi:
  • wykrawanie detali metalowych z blach do 3mm,
  • montaż elektroniczny techniką przewlekaną,
  • obróbkę narzędziową,

Utrzymywanie wysokich standardów technicznych i jakościowych wyrobów jest naszym niezmiennym dążeniem. Potwierdza to System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 i długoletnia współpraca z naszymi klientami.
 
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno