adres:
Czechy 1G
32-090 Czechy
województwo: małopolskie
powiat: krakowski
NIP: 6820002627
telefony:
tel. (12) 388 16 89
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Czechach jest jednym z największych przedsiębiorstw rolnych na terenie województwa małopolskiego. Główny trzon działalności stanowi produkcja jaj konsumpcyjnych oraz uprawa pszenicy, jęczmienia i rzepaku.

Ponad 440 hektarów ziemi przeznaczonych jest pod uprawę pszenicy, jęczmienia i rzepaku. Większość pozyskiwanych zbóż wykorzystywana jest jako surowiec do produkcji pasz, natomiast - zaledwie niewielka część - trafia do punktów skupu płodów rolnych.

Na równie wysokim poziomie stoi produkcja drobiarska. 20 tysięcy kur zapewnia spółdzielni ponad 4 miliony jaj rocznie. Hodowane na naturalnych paszach kury, produkują smaczne i zdrowe jaja, dostępne w wielkościach od S do XL. Stado kur niosek znajduje się pod stałym nadzorem lekarza weterynarii oraz Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej.

Podstawowymi odbiorcami nabiału czeskiej spółdzielni są klienci instytucjonalni. Szpitale, żłobki, hotele i wiele innych miejsc żywienia zbiorowego od wielu lat korzysta z produktów Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, doceniając ich smak, barwę i konsystencję.

Od ponad 30 lat spółdzielnia z Czech prowadzi również Zakład Inwestycyjno - Remontowy, specjalizujący się w budowie i remontach torów kolejowych oraz bocznic, a także w pracach ślusarsko - spawalniczych. Z usług zakładu korzysta między innymi Elektrownia Siersza w Trzebini, będąca oddziałem Południowego Koncernu Energetycznego S.A.

1. Produkcja jaj konsumpcyjnych
2. Uprawa pszenicy, jęczmienia i rzepaku
3. Zakład Inwestycyjno-Remontowy:
- budowa i remonty torów kolejowych oraz bocznic
- prace ślusarsko–spawalnicze
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno