adres:
ul. Żurawia 60 Jagatowo
83-010 Straszyn
województwo: pomorskie
powiat: gdański
telefony:
tel. (58) 683 09 05
kom. 513 079 324

reklama

email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Czarny Terier Rosyjski

Wszystko zaczęło się od czarnych terierów rosyjskich. Chciałam mieć psa dużego, odważnego, inteligentnego i łatwego w układaniu. Mąż poparł moją decyzję i kupiliśmy w 1989r naszą pierwszą sukę. Była nią przepiękna Eszma Bleki. Niestety straciliśmy ją, miała wadę wrodzoną. Szybko zdecydowaliśmy się na zakup drugiej, została nią Babetta iz Moskowii, założycielka rodu. Była wspaniałą, wierną przyjaciółką, dała mi dużą satysfakcję w szkoleniu. Jako 6 miesięczny szczeniak zdała egzamin PT ocena doskonała, I lokata. Potem także była najlepsza, skończyła III stopnie wtajemniczenia na psa obrończego: IPO I, IPO II, IPO III. Zawsze doskonała i z I lokatą. Jej córka Tibia Filos (IPO-III) dostarczyła nam dodatkowo dużo radości dzięki swoim osiągnięciom wystawowym. Została Zwyciężczynią Świata Młodzieży w 1994r. Ponadto uzyskała Championat Młodzieży Polski, Championat Polski, Championat Niemiec (VDH), Zwycięstwo Klubu (KFT), 3x Zwycięstwo Berlina, Zwycięstwo Belgii i wiele innych.

Aktualnie w hodowli znajdują się dwie młode suki: Zwyciężczyni wystawy specjalistycznej ras rosyjskich Kestra-Tibia Filos oraz młodziutka, dobrze zapowiadająca się Szira-Kestra Filos. Nad nimi górują: potężny samiec Zwycięzca Świata Młodzieży, Champion Polski, Zwycięzca Klubu Młodzieży, Ipo-I, Zornoi Orlov, oraz młody samiec Ch.Mł., Zw.Mł.Klubu SEMHAN-KESTRA FILOS.

Bouvier des Flandres

Hodowlą Bouvierów zajęłam się od 1991r. Rasę tę dobrał mój małżonek na wystawie w Poznaniu, zwracając uwagę na dużego, rosłego psa, pełnego temperamentu i wewnętrznego spokoju. Założycielkami mojej hodowli Bouvierów były dwie suki: Champion Polski Farida Donna (IPO -I, duża, mocna, o pięknym ruchu - Zw.Mł.PL, Zw. Klubu, najlepsza suka hodowlana 96) ze starej polskiej hodowli Ewy i Marka Krywan, oraz Patilla-Iranice van Rovika ze znanej na cały świecie hodowli holenderskiej. Osiągnięcia Patilli to: Ch. Pl, Zw. Klubu, najlepsza suka hodowlana `97, IPO - III. Jest to doskonała suka użytkowa o bardzo dużym temperamencie. Podstawą mojej hodowli był niezapomniany, niesamowity reproduktor sprowadzony z tej samej hodowli co Patilla - Pajtos Khayenne van Rovika (IPO - III). Był to duży, mocny, o wspaniałej głowie samiec, o doskonałym grzbiecie i doskonale noszonym ogonie. Miał rewelacyjny charakter. Był pewny siebie, dumny, znał swoją siłę, cechował się stoickim spokojem i tolerancją. Nikt nigdy nie przeszedł koło tego psa obojętnie. Robił wrażenie. Zdobył uznanie wśród wielu sędziów świata, wiele tytułów, został pierwszym INTERCHAMPIOPNEM w tej rasie w Polsce. Ponadto był Zw. Mł. Klubu, Zw. Klubu Zw. Polski, Ch. Pl, BIS, Ch. Finlandii, Ch. VDH, Zw. Tull, Zw. Pragi, Zw. Węgier, otrzymał 4-krotnie tytuł najlepszego reproduktora. Pajtos to nie tylko tytuły wystawowe, ale także wspaniale pracujący pies. Służył w ochronie papieża Jana Pawła II podczas jego pobytu w Gdańsku `99 . Pośród owczarków niemieckich robił niesamowite wrażenie - biła od niego siła, spokój i zrównoważenie.

Aktualnie w hodowli znajdują się jeszcze dwie suki hodowlane Zw.Mł. Polski, Ch.Pl, INTCH., Ch.Estonii, IPO-I, Brima Patilla Filos, Ch.Mł.Pl., Zw.Klubu Mł., V-ce Zw. Europy Mł., V-ce Bis Junior, Ch.Pol.Nahita-Bima Filos, oraz bardzo młoda suczka CIGARETTA-BRIMA FILOS i młody piesek TORO-CZAKRA FILOS.

Owczarek Podhalański

Dlaczego Owczarek Podhalański?
Jako dziecko marzyłam o dużym, pięknym, białym psie. Oglądając film "Bella i Sebastian" miałam nadzieję, że spełnią się moje marzenia. Po latach okazało się to możliwe, pojawiła się u nas w domu przepiękna podhalanka Buksa z Zadymy. Okazała się strzałem w dziesiątkę. Wspaniały charakter, miła, piękna, a przy tym doskonały stróż. Po skończeniu 15 miesięcy nigdy nie przegrała na ringu. Zdobyła wszystko co można zdobyć: Zwycięstwo Świata, Zwycięstwo Europy, Interchampionat, Championat Młodzieży Polski, Championat Polski i Finlandii. Swoje wspaniałe cechy przekazuje potomstwu. Aktualnie pałeczkę wystawową przejęła młoda suka Ch.Mł., Zw. Klubu, V-ce Zw.Europy Mł., Zw.Rasy, 2xBOG MORKA BUKSA FILOS, oraz Zw.Mł. KlubuJAGIENKA - BUKSA FILOS.

Podsumowanie

W hodowli zwracam uwagę na to, aby połączyć piękno ze zdrowiem i dobrymi cechami użytkowymi. Posiadam osobniki bez wad genetycznych, ze zrównoważonym charakterem. Wszystkie psy są prześwietlane w kierunku dysplazji. Od samego początku prowadzę starannie przemyślany program hodowli. Żadne ze skojarzeń nie jest przypadkowe, lecz dokładnie sprawdzane, tak aby uzyskać jak najlepsze potomstwo. Prowadzę ostrą selekcję. Hodowla kosztuje dużo pracy, energii, pieniędzy i tylko dzięki poświęceniu i konsekwencji uzyskaliśmy doskonałe rezultaty. Świadczą o tym tytuły i osiągnięcia psów z mojej hodowli.

<
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno