adres:
ul. Parkowa 3
64-820 Szamocin
województwo: wielkopolskie
powiat: chodzieski
NIP: 7661003128
telefony:
tel. (67) 284 82 39
kom. 502 329 573
opis działalności:
Akacjowy Dwór położony jest w malowniczej Dolinie Noteci, w północnym regionie Wielkopolski (90 km od Poznania). Nazwę swą zawdzięcza alei akacjowej oraz otoczeniu licznych akacji okalających Akacjowy Dwór. Obiekt posiada 10 komfortowych pokoi z łazienką, 5 z nich z widokiem na urokliwe jezioro.Stylowa aranżacja wnętrz, sąsiedztwo parku, bezpośredni dostęp do strzeżonej plaży, pozwoli Państwu na wspaniały wypoczynek. W sezonie letnim do Państwa dyspozycji jest odkryty basen oraz plac zabaw dla dzieci. Dla miłośników sportów wodnych, w oddalonym o 6 km Margoninie, czeka na gości nowoczesny wyciąg nart wodnych. Zimą natomiast Akacjowy Dwór jest doskonałą bazą wypadową do oddalonego o 15 km najdłuższego w północnej Polsce wyciągu narciarskiego w Chodzieży.

Ponadto oferujemy:
- sale bankietowo-konferencyjne
- bezprzewodowy dostęp do Internetu
- organizację warsztatów komunikacji werbalnej: emisja i higiena głosu oraz nauka prawidłowego oddychania
- idealny teren do uprawiania Nordic Walking
- rowery

Numer konta dla potwierdzenia rezerwacji:
Bank Zachodni WBK
98 1090 1320 0000 0001 1493 1472

Centrum Terapii Jąkania - działalność terapeutyczna prowadzona przez logopedę dyplomowanego Bernadetę Dziekan-Standowicz, która specjalizuje się w skutecznym leczenie osób jąkających. Jako jedyna w Polsce posiada certyfikat I, II i III stopnia trwałej normalizacji mowy. Certyfikat III stopnia uzyskała u Pani prof. L.Z. Arutiunian w listopadzie 2011 roku. Pracuje z osobami jąkającymi się  już ponad 20 lat, prowadząc terapię dającą możliwość całkowitego wyleczenia z jąkania. Do Centrum Terapii Jąkania przyjeżdżają jąkający ludzie z całej Europy, aby rozpocząć nowy rozdział swojego życia z piękną i płynną mową.
Kilka słów o terapii:
Pierwsze spotkanie z pacjentem polega na zdiagnozowaniu typu jąkania oraz objaśnieniu szczegółów prowadzenia terapii. Całe leczenie trwa rok. To okres, w którym pacjenci wykonują zalecone ćwiczenia, by utrwalić płynną mowę. Terapia prowadzona jest w początkowej fazie jako dwutygodniowy wyjazd , podczas którego pacjent rozpoczyna naukę swojej nowej mowy. To etap, w którym odnosi już pierwsze sukcesy, wyjeżdżając wszyscy pacjenci nie jąkają się. Jąkanie jest problemem bardzo złożonym, dlatego sama terapia przebiega wielotorowo. Terapia ma charakter rodzinny, dlatego na turnusy przyjeżdżają dzieci wraz z rodzicami i osoby dorosłe z osobą towarzyszącą (mężem, żoną). Na terapię przyjmowane są osoby już od szóstego roku życia, w indywidualnych przypadkach dzieci młodsze. Górna granica wiekowa nie jest wyznaczona, gdyż każdy wiek jest dobry na rozpoczęcie leczenia.
Metoda stosowana przez logopedę Bernadetę Dziekan-Standowiczpolega na tym, iż najpierw osoba jąkająca się kierowana jest z opiekunem na dwutygodniową terapię. Tam, na bazie ciszy, której celem jest pozbycie się napięcia związanego z mówieniem, poddawana jest intensywnemu całodziennemu treningowi. Pani Bernadeta uczy nowej, płynnej mowy. W tym czasie pacjenci nabywają wiele przydatnych dla siebie umiejętności, umożliwiających opanowanie nowej, płynnej mowy. Wykonują ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne oraz biorą udział w zajęciach psychoterapeutycznych. Pod koniec turnusu wszyscy uczestnicy mówią płynnie, ale wolno. By zaczęli mówić szybciej, upłynąć muszą jeszcze trzy miesiące. Cała terapia trwa rok i całkowicie eliminuje jąkanie.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno