adres:
ul. Bohaterów Września 1939r. 38
37-610 Narol
województwo: podkarpackie
powiat: lubaczowski
NIP: 7930002244
telefony:
tel. (16) 632 53 50
fax (16) 632 53 51
branże:
opis działalności:
Nadleśnictwo Narol zarządza w imieniu Skarbu Państwa lasami państwowymi na powierzchni 15 870 ha, położonymi na Roztoczu Środkowym i Południowym oraz w Kotlinie Sandomierskiej, w zlewni rzeki Tanew.

Część Nadleśnictwa położona na Roztoczu charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą z rozległymi wierzchowinami, ostańcami, przełomowymi dolinami rzek, suchymi dolinami i wąwozami. Część zachodnia to teren równinny, poprzecinany szerokimi dolinami rzecznymi.

W Nadleśnictwie Narol przeważają drzewostany sosnowe, sosnowe z domieszką dębu, bukowo-jodłowe i dębowe. Gatunkiem panującym jest sosna, a na siedliskach wilgotnych olcha. Pozostałe gatunki to brzoza, buk, jodła, dąb.

Około 1/3 lasów zaliczona jest do ochronnych, wśród których wyróżnić można lasy wodochronne, stanowiące cenne fragmenty rodzimej przyrody, drzewostany nasienne oraz ostoje zwierząt chronionych.

Nadleśnictwo Narol - Szkółka leśna w Łówczy oferuje do sprzedaży sadzonki gatunków drzew i krzewów leśnych oraz gatunki ozdobne (produkcja z gruntu) - do sprzedaży wiosną oraz jesienią 2010 r.

Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel.:

1. Specjalista ds. hodowli lasu - tel. 728 862 261 lub (016) 631 70 20
2. Leśniczy Leśnictwa Łówcza – tel. 606 315 292.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie związane z produkcją sadzonek drzew i krzewów leśnych oraz gatunków ozdobnych.

Atrakcje turystyczne na terenie Nadleśnictwa Narol

Warunki naturalne Nadleśnictwa Narol stwarzają doskonałe możliwości uprawiania turystki pieszej, rowerowej i konnej. Na wysokie walory terenu Nadleśnictwa składają się przede wszystkim wartości przyrodnicze (kompleksy leśne, zróżnicowane gatunkowo drzewostany, rezerwaty, użytki ekologiczne, pomniki przyrody oraz bogactwo flory i fauny), krajobrazowe (zróżnicowana rzeźba terenu i możliwość podziwiania panoram z punktów widokowych), kulturowe (zabytkowe cerkwie i kościoły, zespoły pałacowo-parkowe, zabytkowa architektura wsi) i historyczne (bogata i burzliwa przeszłość regionu wynikająca z istnienia pogranicza kultur, religii, narodowości i historii powojennej).

Serdecznie zapraszamy.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno