Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Rębaki, brykieciarki Warszawa, mazowieckie. TEKOpro Sp. z o.o.
adres:
ul. Żegańska 1
04-713 Warszawa - Wawer
województwo: mazowieckie
powiat: Warszawa
NIP: 9522122669
rok założenia: 2013
telefony:
tel. (22) 468 80 60
kom. 515 600 505
kom. 511 600 129
branże:
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
www.tekopro.pl

Maszyny niemieckiej firmy WEIMA Maschinenbau GmbH cieszą się ciągle rosnącą popularnością od ponad 30 lat, co jest potwierdzone przez ponad 26.000 aplikacji na całym Świecie. Uniwersalność i różnorodność rozwiązań w połączeniu z doświadczeniem i doskonałą jakością produktów to atuty, które czynią nas liderem w branży drzewnej. Oferujemy szeroką paletę doskonałych rozwiązań z dziedziny rozdrabniania i brykietowania.

W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania do rozdrabniania wszelkich odpadów z miękkiego i twardego drewna kawałkowego - świeżego i suchego, odpadów z płyt drewnopochodnych, forniru, odpadów paletowych i desek z gwoździami oraz innych postaci drewna. Finalny produkt rozdrabniania zależy od dobranego urządzenia oraz zastosowanego w nim sita i mieści się w przedziale od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów. Wydajności naszych urządzeń zaczynają się od kilkuset kilogramów a kończą się nawet na ponad dziesięciu tonach na godzinę. Typy maszyn, które oferujemy - pomijając modele specjalne - to między innymi:
- rozdrabniacze jednowałowe z popychaczem hydraulicznym (modele WL),
- rozdrabniacze czterowałowe (modele ZM),
- rozdrabaniacze poziome z podajnikiem rolkowym lub łańcuchowym (modele WLB i WLH).

Każde z powyższych rozwiązań posiada swoje szczególne właściwości. W zależności od wymiarów wstępnych i właściwości fizycznych odpadów, wymaganej wydajności lub wielkości produktu finalnego czy też ograniczeniach wynikających z przepisów BHP - pomożemy wybrać optymalne urządzenie.

Oferowane przez nas brykieciarki pozwalają na przygotowywanie wysokiej jakości brykietów z materiałów takich jak trociny, wióry, drobne zrębki, różnego rodzaju pyły, słoma, papier, niewielkie skrawki drewna a także innych materiałów zawierających celulozę lub mających fizyczne właściwości umożliwiające ściśnięcie. Brykietowanie odbywa się bez żadnych substancji wiążących a tylko i wyłącznie poprzez wywieranie bardzo dużego nacisku cylindrem hydraulicznym na odpowiednie, automatycznie dozowane porcje materiału. Wilgotność materiału drzewnego nie powinna przekraczać 18%, a jego frakcja około 10–15 mm. Warunki te mogą się jednak zmienić w zależności od brykietowanego materiału – np. dla papieru i słomy frakcja może być znacząco większa.

Brykiety mogą być walcem o średnicy od 50 do 90 mm, kostką o przekroju 150x60 mm, 280x140 mm lub 340x340 mm. Wydajności brykieciarek zaczynają się od 40 kg/h do kilku ton na godzinę  w przypadku największych modeli. Maszyny mogą pracować wewnątrz i na zewnątrz budynku lu bezpośrednio pod filtrem czy silosem. Szeroka gama modeli pozwala na przygotowanie rozwiązań dostosowanych do potrzeb każdego Klienta.

Redukcja objętości odpadów z metalu do postaci brykietów przynosi wiele korzyści. Po pierwsze materiał zbrykietowany do postaci kostki o dużej gęstości zajmuje znacznie mniej miejsca i dzięki temu nie musimy wyznaczać dużej przestrzeni w firmie na jego magazynowanie czy też tak często wymieniać kontenerów, w których odpad jest odbierany. Transport zbrykietowanych odpadów metalowych jest o wiele tańszy w przeliczeniu do tony, co skutkuje zwiększeniem przychodu ze względu na wyższą cenę takiej formy odpadu - nie zapominajmy też o zmniejszeniu emisji CO2 przez środki transportu! Brykiet jest znacznie czystszym materiałem ze względu na wyciśnięcie z wiórów wszelkich emulsji, olejów i innych zanieczyszczeń, co również skutkuje zwiększeniem wartości produktu brykietowania. Kolejną bardzo ważną cechą brykietów jest to, że ze względu na ich ciężar, podczas przetapiania szybciej toną w kadzi z roztopionym metalem, a dzięki temu ograniczamy ilość spalonego cennego surowca oraz powstających przy tym procesie odpadów w postaci zgarów czy żużli.

Oferujemy szeroką gamę modeli brykieciarek do metali oraz rozdrabniaczy, które w pewnych przypadkach są niezbędne przed procesem brykietowania.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno