adres:
ul. Wolności 89
44-300 Wodzisław Śląski
województwo: śląskie
powiat: wodzisławski
NIP: 6471054978
rok założenia: 2002
telefony:
kom. 501 615 781 Sprzedaż
tel./fax (32) 455 69 40
kom. 509 015 954 Serwis
branże:
Prasa do fornirowania VPS-300 z kopułą grzejnąARTEX Artur Makiola - zdjęcie-56888Prasa próżniowa do formowania Solid Surface TVG SpecialARTEX Artur Makiola - zdjęcie-56890Piec grzejny jednostronnySiedziba firmy Artex
opis działalności:
Kim jesteśmy?
Produkujemy maszyny, których zastosowanie i funkcja ograniczone są tylko możliwościami ludzkiej wyobraźni. Specjalizujemy się w produkcji urządzeń próżniowych wykonywanych na indywidualne zamówienia klientów. Różnorodność modeli umożliwia produkcję skomplikowanych technologicznie materiałów docelowych w branży meblarskiej, medycznej, budowlanej. Poszukiwania nowego wzornictwa meblowego, które pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego designu to dziś jedno z podstawowych zadań, jakie sobie stawiamy.  

Nasza oferta:

Prasy próżniowe
Występują jako samodzielne maszyny lub jako urządzenie kompleksowe z wbudowanym piecem. W prasach próżniowych materiałem dociskowym jest membrana silikonowa lub kauczukowa. Wykorzystywane są do formowania materiałów 2D: drewna, sklejki elastyczne, HDF, kydex, abs, pcv, poliwęglan, Solid Surface.
 
Urządzenia grzejne
Doskonale nadają się do materiałów termoformowalnych typu Solid Surface (Corian, Staron), PCV, ABS, Kydex, Poliwęglan. Powyższy materiał podgrzewany jest na piecu do temperatury 200 °C. Następnie, na wcześniej przygotowanym szablonie, podlega działaniu prasy próżniowej. Materiał formowany jest do zaplanowanego kształtu.

Termoformierki
Maszyny przeznaczona jest do formowania metodą próżniową różnych elementów z płyt termoplastycznych takich jak: PP, PET, PS, HIPS, EPS, PLA, PVC, PMMA, KYDEX itp.
Termoformierka pracuje w trybie automatycznym z możliwością przyśpieszenia lub zwolnienia procesu w trakcie obróbki. Sterowanie maszyny odbywa się po przez pulpit sterowniczy z ekranem dotykowym PLC firmy DELTA. Dzięki sterowaniu PLC jesteśmy w stanie definiować poszczególne czasy każdego cyklu procesu formowania, co pozwoli nam na powtarzalność wkładów bez użycia czujników temperatury.

Membrany
Stosowane są w prasach próżniowych jako elastyczny i mocny materiał, do dociskania wcześniej przygotowanych wzorów. Doskonale nadają się do formowania elementów krzywoliniowych 2D, 3D, silikon o rozciągliwości 700% temperatura pracy 220 °C oraz kauczuku o rozciągliwości 600% w temperaturach do 130 °C, takich materiałów jak solid surface, okleina naturalna, obłoga drewniana, sklejka elastyczna itp.

Pompy próżniowe
W naszej ofercie znajdą Państwo również pompy próżniowe (suche oraz olejowe) renomowanych producentów Becker oraz Busch.

Po więcej informacji zapraszamy: www.artex-vacuum.com 

Prezentacja naszych pras próżniowych:
https://www.youtube.com/watch?v=SPmoasCgxcM
https://www.youtube.com/watch?v=FGdTDv4SHNU&t=20s
https://www.youtube.com/watch?v=S1bC-ghaDss&t=185s
https://www.youtube.com/watch?v=GN7Xo6XY4jg
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno