adres:
ul. Plażowa 7
72-020 Trzebież
województwo: zachodniopomorskie
powiat: policki
NIP: 8513177245
telefony:
kom. 603 051 271
branże:
Phoenix Sp. z o.o. Sp.komandytowa - zdjęcie-186519Phoenix Sp. z o.o. Sp.komandytowa - zdjęcie-186520Phoenix Sp. z o.o. Sp.komandytowa - zdjęcie-186521
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:

O firmie 

Phoenix jest firmą dostarczającą rozwiązań w dziedzinie nawożenia roślin. W celu zwiększenia opłacalności produkcji roślinnej, w ich opracowaniu stosuje od lat naukowe podejście oraz wspiera się wnikliwymi badaniami. moNolith46® i moNolith46®_Żółty do ograniczania strat amoniaku z nawozów mocznikowych zaoferowaliśmy po raz pierwszy w roku 2010.

Co to jest i jak działa inhibitor ureazy moNolith46?

moNolith46® jest unikalną ciekłą kompozycją z NBPT stosowaną do mieszania z roztworami saletrzano mocznikowymi (rsm) lub do powlekania granul mocznika. Inhibitor ureazy:
  • Wydłuża dostępność azotu
    Rośliny dłużej pobierają azot w optymalnych dla prawidłowego wzrostu ilościach, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia siewek kiełkujących roślin.
  • Podnosi efektywność inwestycji w nawóz
    Ogranicza koszty nawożenia, pozwalając zmniejszyć częstotliwość nawożenia z 3 do 2 razy.
  • Zapobiega stratom azotu
    Nawóz z dodatkiem inhibitora spełnia wymóg ustawy nawozowej z dn. 1 sierpnia 2021 r

Dlaczego tracimy azot z nawozów?

Z uwagi na mikroorganizmy zawarte w glebie, które wytwarzają enzym zwany ureazą, azot z nawozów nie jest łatwo przyswajalny dla roślin. Po zetknięciu się z glebą, nawóz mocznikowy szybko przemienia się w amoniak. Skutek jest taki, że w ciągu 2-4 dni tracimy znaczną część azotu. 

Jak temu zaradzić?

Stosując inhibitor ureazy! Inhibitor skutecznie obniża aktywność ureazy w glebie. Wydłuża to proces przemiany mocznika w amoniak i redujuje jego emisje do atmosfery. W rezultacie azot z nawozu zostaje zatrzymany na dłużej w glebie i jest dłużej dostępnym dla roślin. Większa efektywność nawozu to zwiększona wysokość i jakość plonu.

Zobacz animację ilustrującą jak działa inhibitor ureazy: TUTAJ

Dowiedz się więcej: TUTAJ

Zobacz gdzie kupić moNolith46: TUTAJ

 

Więcej o naszej firmie W 2010 nawiązaliśmy ścisłą współpracę z jednostkami badawczymi w celu określenia w warunkach polowych przydatności i opłacalności stosowania przez rolników moNolith46® i moNolith46®_Żółty. Wysoki poziom merytoryczny tych badań i przydatność moNolith46® w ograniczaniu strat amoniaku i poprawy opłacalności nawożenia nawozami mocznikowymi została potwierdzona przez niezależnych ekspertów w „Kodeksie Dobrej Praktyki Rolniczej w Zakresie Zmniejszania Emisji Amoniaku”.
Produkcję moNolith46® rozpoczęliśmy w roku 2011 w kilku lokalizacjach na różnego typu instalacjach produkcyjnych.

Współpraca z firmą doradczą NuAgrar zaowocowała w postaci publikacji „System nawożenia azotem moNolith46®” a współpraca z naukowcami z Politechniki Szczecińskiej opatentowaniem i wdrożeniem do praktyki rolniczej unikalnego składu roztworów inhibitorów ureazy oferowanych przez Phoenix.

Współpracujemy też z przedsiębiorstwami handlowymi zainteresowanymi wdrożeniem własnej produkcji nawozów stabilizowanych udzielając wszechstronnej pomocy technicznej w tym zakresie oraz oferując wsparcie prawne w rejestracji stabilizowanych nawozów mocznikowych według najnowszej ustawy nawozowej.
Współpracujemy z rolnikami zainteresowanymi przeprowadzeniem oceny skuteczności oferowanych przez Phoenix rozwiązań w warunkach ich gospodarstwa. Zapraszamy do kontaktu rolników zainteresowanych wdrożeniem takich procedur.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno