adres:
ul. Jana Matejki 3/2
45-055 Opole
województwo: opolskie
powiat: Opole
rok założenia: 2005
telefony:
kom. 660 482 304
kom. 606 974 250
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Nasza oferta:

  • Psychoterapia indywidualna jest procesem w którym czynnikiem leczącym jest specyficzna relacja terapeutyczna, której rozwój i charakter determinuje zdrowienie. W procesie psychoterapii indywidualnej w dialogu pacjent i terapeuta odkrywają właściwe problemy, tworzą nowy typ relacji, pacjent uzyskuje orientację co do swojego wnętrza czyli wgląd , który przepracowuje. W końcu pacjent i psychoterapeuta wspólnie osiągają nowe spojrzenie na problemy, tworzy się między nimi nowa relacja prowadząca z kolei do  zmian istotnych struktur wewnątrzpsychicznych czyli osobowości. Proces ten wymaga od pacjenta motywacji i  systematyczności a od terapeuty dobrej orientacji teoretycznej, sprawnego warsztatu a także pracy superwizyjnej. Jest wiele innych czynników psychoterapeutycznych ale są to  zagadnienia dla psychoterapeutów, pacjent nie musi znać teorii żeby uczestniczyć w psychoterapii, pacjent oczekuje poprawy stanu psychicznego czyli wyleczenia. Po fazie wstępnej obejmującej kilka sesji zawierany jest kontrakt psychoterapeutyczny, który określa zasady tak zwanego settingu czyli zasad, w ramach których będzie odbywał się proces psychoterapeutyczny.

 

  • Konsultacje indywidualne podczas których koncentrujemy się na konkretnym problemie lub problemach i staramy się wspólnie ( pacjent i terapeuta) nakreślić najbardziej korzystny sposób postępowania.

 

  • Psychoterapia grupowa  odbywa się w grupie pacjentów (ok. 10 osób) i 2 terapeutów. Grupa i prowadzący tworzą sieć relacji gdzie nieświadome procesy są rozpoznawane i tłumaczone na bardziej zrozumiałe procesy myślowe. Rozwija się tak zwana „matryca grupy”, na bazie której w dialogu między uczestnikami tworzy się przestrzeń do wspólnego rozumienia, spostrzegania, zawierania, podtrzymywania i przenoszenia się na bardziej dojrzały poziom funkcjonowania.

 

  • Grupy psychoonkologiczne – w doświadczeniu mamy prowadzenie 24 edycji (6 lat) grup pacjentów z chorobą nowotworową i bardzo dobre efekty co do obniżenia śmiertelności, poprawy jakości życia, poprawy komfortu leczenia.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno