adres:
ul. Jana III Sobieskiego 14
71-228 Szczecin
województwo: zachodniopomorskie
powiat: Szczecin
telefony:
kom. 601 954 698
tel. (91) 424 11 72
Gabinet Rehabilitacji i Masażu Szczecin Paweł Poncyljusz - zdjęcie-49453Gabinet Rehabilitacji i Masażu Szczecin Paweł Poncyljusz - zdjęcie-49454Gabinet Rehabilitacji i Masażu Szczecin Paweł Poncyljusz - zdjęcie-49455Gabinet Rehabilitacji i Masażu Szczecin Paweł Poncyljusz - zdjęcie-49456Gabinet Rehabilitacji i Masażu Szczecin Paweł Poncyljusz - zdjęcie-49457Gabinet Rehabilitacji i Masażu Szczecin Paweł Poncyljusz - zdjęcie-49458
opis działalności:
Nazywam się Paweł Poncyljusz.
W zawodzie fizjoterapeuty pracuję od wielu lat, zajmując się głównie pacjentami z dolegliwościami bólowymi układu ruchu. Posługuję się głównie różnymi metodami terapii manualnej, która polega na ręcznym diagnozowaniu i usuwaniu dysfunkcji będących przyczyną  dolegliwości bólowych. Stosowane przeze mnie metody obejmują mobilizacje i manipulacje stawów, mobilizacje tkanki nerwowej i więzadeł, rozluźnianie mięśni i powięzi. Moje umiejętności zdobyłem na licznych szkoleniach w kraju i za granicą.

Metody terapii:
  • Fascial Manipulation
Fascial Manipulation (Manipulacja powięzi) jest metodą terapii manualnej, która jest bardzo skuteczna w zwalczaniu dolegliwości bólowych oraz innych objawów układu mięśniowo-szkieletowego. Autorem metody jest włoski fizjoterapeuta Luigi Stecco, który w oparciu o anatomię i fizjologię oraz na podstawie tysięcy przeprowadzonych zabiegów opracował ten niezwykle skuteczny sposób terapii. Znaczny wkład w rozwój metody mają jego córka prof. Carla Stecco oraz syn prof. Antonio Stecco.
  • McKenzie
Jest to metoda służąca do diagnozowania i leczenia bólu kręgosłupa. Twórca tej metody, nowozelandzki fizjoterapeuta Robin McKenzie, za główną przyczynę bólu kręgosłupa uznał czynniki mechaniczne (przeciążenia statyczne i dynamiczne kręgosłupa). Podstawą leczenia jest więc stosowanie określonych środków mechanicznych. W terapii wykorzystuje się pozycjonowanie pacjenta oraz wykorzystanie przez niego odpowiedniego ruchu leczniczego. U części pacjentów konieczne jest zastosowanie przez terapeutę specyficznych procedur manualnych. W metodzie tej duży nacisk kładzie się także na profilaktykę i edukację pacjenta, mającą na celu zmniejszenia ryzyka nawrotu choroby.

  • Mulligan
Metoda Mulligan´a polega na połączeniu biernych mobilizacji stawowych z aktywnym ruchem pacjenta. W tej metodzie wyróżniamy 3 rodzaje zabiegów: NAG´s, SNAG´s i MWM´s. Terapia prowadzona metodą Mulligan´a jest zawsze bezbolesna. Ruch połączony z mobilizacją stawu wykonuje się w osiągalnym zakresie bezbólowym, a w celu zwiększenia efektów na końcu fizjologicznej granicy dodaje się pasywny docisk. Aby utrwalić efekty leczenia po zabiegu można stosować u pacjenta plastrowanie w skorygowanym ustawieniu stawu. Metoda Mulligan´a ma szerokie zastosowanie we wszelkich dysfunkcjach stawowych wynikających z mechanicznego zaburzenia gry stawowej.

  • Neuromobilizacje
  • Kinesiotaping

Doktor Kenzo Kase japoński chiropraktyk, Prezydent Towarzystwa Kinesio Tapingu oraz Narodowej Szkoły Chiropraktyków w Japonii, absolwent Uniwersytetu w Meiji oraz Narodowej Szkoły Chiropraktyków w Chicago, jest twórcą oraz propagatorem od ponad 20 lat nowej rewolucyjnej metody leczenia nazwanej kinesiotapingiem.Założeniem jego koncepcji było, aby zastosowana terapia mogła oddziaływać na pacjenta nie tylko w czasie wizyty, ale i po jej zakończeniu, albowiem pozytywne działania fizjoterapeutyczne zanikają często wraz z upływającym czasem. 


  • Model holistyczny
Terapia manualna w modelu holistycznym jest zwartym systemem zajmującym się leczeniem zaburzeń czynności narządu ruchu, ujmujący go jako sferę integrującą osobowość człowieka.W następstwie tych zaburzeń, pojawia się ćzynnościowa Zmiana Stanu Tkanek okołostawowych, które przyjmują patologiczną aktywność biologiczną. świadomie oraz aktywnie podąża się za dynamiczną zmiennością organizmu.

  • PNF

Głównym celem metody PNF jest odbudowa czynności ruchowych (reedukacja) podporządkowana fizjologicznej sekwencji rozwoju ruchowegoi prowadzona w oparciu o ruchy zbliżone do tych, jakie się wykonuje w życiu codziennym. Postępowanie oparte jest o sumowanie się różnego rodzaju bodżców aferentnych (głównie wzrokowych, słuchowych, proprioceptywnych, dotykowych i równoważnych). W metodzie tej rezygnuje się z izolowanych ruchów w pojedynczych stawach i w typowych płaszczyznach. Całość ruchu jest wynikiem świadomych starań pacjenta, wspieranych elementami torującymi, do których można zaliczyć rozciągnięcie mięśni i innych elementów okołostawowych , ciąg i nacisk, wzmocnienie aktywności mięśni poprzez odpowiednio stawiany opór, właściwy chwyt oraz zapewnienie odpowiednichwarunków i kolejności pracy mięśni.

EDYCJA DANYCH »
zamknij okno