adres:
ul. Jagiellońska 14
48-300 Nysa
województwo: opolskie
powiat: nyski
NIP: 7530005492
rok założenia: 1984
telefony:
tel. (77) 433 00 68
fax (77) 433 42 87
Zakład Cukierniczy WACUŚ Sp.j. Zbigniew Marek, Czesław Woźniak - zdjęcie-2677Zakład Cukierniczy WACUŚ Sp.j. Zbigniew Marek, Czesław Woźniak - zdjęcie-2678Zakład Cukierniczy WACUŚ Sp.j. Zbigniew Marek, Czesław Woźniak - zdjęcie-2679Zakład Cukierniczy WACUŚ Sp.j. Zbigniew Marek, Czesław Woźniak - zdjęcie-2680Zakład Cukierniczy WACUŚ Sp.j. Zbigniew Marek, Czesław Woźniak - zdjęcie-2681
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmydrugi adres e-mail do firmy
opis działalności:
Zakład Cukierniczy "WACUŚ" Sp.j. istnieje od 1984 roku. Początkowo funkcjonował jako Wytwórnia Wafli "WACUŚ" S.c. Zbigniew Marek i Czesław Woźniak z siedzibą w Nysie przy ul. Chełmońskiego 19. Pomieszczenia produkcyjne były dzierżawione, a ich powierzchnia całkowita wynosiła zaledwie 45 m2.

W początkowym okresie działalności firma zatrudniała tylko 4 osoby i oferowała jedynie wafle suche. Wafle te były produkowane na urządzeniu charakteryzującym się dużym stopniem mechanizacji i wysoką wydajnością.

W wyniku dobrej koniunktury rynkowej firma mogła w 1988 roku zakupić teren, na którym wybudowała zakład o powierzchni ok. 450m2. Nowy zakład znajdował się w Nysie przy ul. Michałowskiego 1a. Inwestycja ta pozwoliła na szybki rozwój firmy. Poszerzono ofertę firmy o nowe wyroby, tj. wafle przekładane kremem o różnych smakach i wafle w polewie.

W wyniku zwiększenia produkcji wzrosło zatrudnienie do 25 osób. Jednak z czasem i ten nowo wybudowany obiekt stał się za mały do wciąż wzrastającego zapotrzebowania na wyroby "Wacusia". W wyniku długich poszukiwań w 1996 roku zakupiono w drodze przetargu nieograniczonego odpowiedni teren. Były to budynki po nieistniejącej stolarni znajdującej się w Nysie przy ul. Jagiellońskiej 14.

W ciągu dwóch lat wybudowano nowy zakład, w którego skład wchodzą: budynek socjalno-biurowy, hala produkcyjna i pomieszczenia magazynowe, a ich łączna powierzchnia wynosiła  1770 m2. Po oddaniu nowych obiektów (w 2000r.) urządzenia i maszyny zostały przeniesione na nowe miejsce.

Ponadto w ramach rozwoju firmy zakupiona została nowa linia do produkcji ciastek. W 2001 roku Wytwórnia Wafli "WACUŚ" S.c., przekształciła się w Zakład Cukierniczy "WACUŚ" Sp.j.

W 2003 roku firma zakupiła nowoczesny piec do wypieku wafli. Inwestycje ta pozwoliły na zwiększenie produkcji, co pociągnęło za sobą wzrost zatrudnienia.

Od maja 2004r zakład wprowadził i stosuje system HACCP w zakresie: "Projektowanie, produkcja i sprzedaż wafli i ciastek". Certyfikowany przez RWTÜV Polska Sp. z o.o. Ze względu na stały wzrost sprzedaży oraz zatrudnienia na jesieni 2006 rozpoczęto rozbudowę zakładu. Zwiększono powierzchnie magazynowe (dobudowano nowy magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 410 m2) oraz dobudowano nową hale produkcyjną (o powierzchni 182 m2), które zostały oddane do użytku wiosną 2007 roku.

W sierpniu 2007 roku zakład wprowadził normę Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności wg EN ISO 22000:2005 w zakresie produkcji wafli i ciastek certyfikowaną przez TÜV NORD CERT.  

W drugiej połowie 2009 roku została zakupiona nowoczesna linia do oblewania. Dzięki tej inwestycji zakład rozszerzył swoją ofertę produktów o wyroby oblewane i dekorowane czekoladą.  
       
Pragniemy zaznaczyć, że nasza działalność nie kończy się na osiągnięciach dnia dzisiejszego. Głównym celem Firmy jest ciągła rozbudowa zakładu oraz dbałość o utrzymanie dobrych stosunków z naszymi dostawcami oraz odbiorcami.

PRODUKTY


Zapraszamy na naszą stronę internetową.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno