adres:
ul. Brzeziny 100
34-324 Lipowa
województwo: śląskie
powiat: żywiecki
NIP: 5471578735
telefony:
tel./fax (33) 863 22 88
kom. 698 739 456
Sprężyny naciskoweSprężyny naciągowe - oczka CSprężyny naciągowe - oczka krzyżSprężyna skrętna - 0°Sprężyna skrętna - 270°Pierścienie
opis działalności:

POBIERZ KATALOG

Jeśli szukają Państwo wytrzymałych sprężyn technicznych, w ofercie naszej wytwórni sprężyn znajdą z pewnością wymagane akcesoria: naciskowe, naciągowe czy skrętne.

Oferujemy Państwu sprężyny naciągowe (oczka c, s i oczka krzyż), sprężyny naciskowe, sprężyny skrętne oraz pierścienie.

Oprócz produkcji seryjnej sprężyn, specjalizujemy się również w zamówieniach detalicznych (produkcja jednostkowa).  Odbiorcami sprężyn wykonanych przez nas są przedsiębiorstwa z terenu całej Polski: z branż przemysłu ciężkiego, włókienniczego, przetwórstwa mięsnego i spożywczego, jak i drobni wytwórcy i rzemieślnicy.

Nasza oferta:

  • Sprężyny naciskowe Najczęściej stosowanym elementem do łączenia materiałów są nierdzewne sprężyny naciskowe, których działanie pozwala na swobodny powrót do pierwotnego kształtu, co skutkuje bardzo dobrą amortyzacją produktu, w którym zostały użyte. Te akcesoria mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu chociażby motoryzacyjnego – mogą mieć różne kształty
  • Sprężyny naciągowe - Sprężyny naciągowe – często stosowane, działają na siły rozciągające a ich zadaniem jest przyciąganie do siebie elementów, utrzymując je w stałym położeniu.
    Sprężyny naciągowe wyposażone są w charakterystyczne uchwyty na końcach, które umożliwiają zaczepienie na nich innego elementu – łańcucha, konstrukcji, łącznika czy haka. Zaczepy mogą mieć różną budowę I położenie co prezentują poniższe rysunki. (zaczep angielski, niemiecki lub hak o różnej długości). Zastosowanie maja tez haki wpuszczane – obrotowe, gwintowe I innego typu.
  • Sprężyny skrętne Sprężyny skrętne – dość skomplikowane, zwijane cylindrycznie stosowane są w przypadku obciążeń osiowych w większości przypadków gdy mamy do czynienia z ruchem okrężnym. W wyniku działającej siły następuje skręcanie materiału. Montowane są zazwyczaj na wałkach, sworzniach itp. Ważne aby element na którym jest mocowana miał mniejszą średnicę niż wewnętrzna średnica sprężyny i aby sprężyna znajdowała się w wstępnym naprężeniu.
  • Sprężyny tłocznikoweMałe serie w katalogu są zrobione z drutu okrągłego i podzielone w cztery serie. Każda z nich ma swój kolor co pozwala na łatwą ich identyfikację. Wykonujemy na tych sprężynach zblokowanie co pozwala na uniknięcie znaczących różnic w pracy sprężyny.
  • Pierścienie sprężystePierścienie zabezpieczające – są to pierścienie sprężynujące z drutu okrągłego ogólnego zastosowania, służące do zabezpieczania części osadzonych na wałkach przed przesunięciem wzdłużnym – tzw. zabezpieczenie zewnętrzne.
  • Sprężyny talerzowewg normy DIN 2093.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno