adres:
ul. Młodych Techników 58
53-645 Wrocław - Stare-Miasto
województwo: dolnośląskie
powiat: Wrocław
NIP: 8971674998
rok założenia: 1949
telefony:
tel. (71) 798 68 93
Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu - zdjęcie-107939Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu - zdjęcie-107940Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu - zdjęcie-107941Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu - zdjęcie-107942Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu - zdjęcie-107943Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu - zdjęcie-107944
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Zespół Szkół nr 18 to już ponad 70 lat historii !!!

Wykształciliśmy prawie 20 000 absolwentów w zawodach elektryczno-energetyczno-mechanicznych. Dzisiaj stanowią oni znamienitą kadrę techniczną, naukową i polityczną Wrocławia, a wielu odnosi sukcesy na świecie. Szkoła stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju. Stanowi je kadra pedagogiczna, nowocześnie wyposażone sale lekcyjne i pracownie specjalistyczne. Możemy pochwalić się najlepszymi elektrykami i technikami elektrykamina Dolnym Śląsku w konkursach na najlepszych w zawodzie. Dobre wyposażenie bloku sportowego owocuje sukcesami naszych uczniów w różnych dyscyplinach w szczególnościw grach zespołowych i lekkoatletyce. Od ponad 10 lat współpracujemy z liczącymi się w regionie i na świecie firmami zatrudniającymi naszych absolwentów i wspierającymi rozwój szkoły. Wsparcie firm pozwala unowocześniać specjalistyczne wyposażenie pracowni i podnosić jakość kształcenia zawodowego. Uruchamiamy nowe kierunki kształcenia na potrzeby intensywnie rozwijających się gałęzi przemysłu zapewniając naszym absolwentom przyszłość zawodową.

Obecnie kształcimy w Technikum nr 3:
- techników elektryków,
- techników energetyków,
- techników mechaników,
- techników mechatroników,
- techników urządzeń dźwigowych,
- techników urzadzeń energetyki odnawialnej,
- techników chłodnictwa i klimatyzacji.

w Branżowej Szkole I stopnia nr 3 w zawodach:
- elektryk,
- elektromechanik,
- mechanik monter maszyn i urządzeń,
- operator obrabiarek skrawających,
- ślusarz.

Mamy doskonałe warunki do kształcenia zawodowego w najnowocześniejszych pracowniach specjalistycznych: elektrycznych i mechanicznych, które zostały doposażone przez firmy współpracujące ze szkołą i z funduszy unijnych dzięki uczestnictwu w projekcie "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II". W tym projekcie w roku 2014 w konkursie na najlepszych uczniów w zawodzie (obejmującym Dolny Śląsk) uzyskaliśmy I miejsca w zawodach: technik elektryk i ślusarz oraz II miejsce w zawodzie elektryk. Nasi absolwenci są oczekiwani przez pracodawców branży elektrycznej , energetycznej i mechanicznej.

Współpracujemy z Firmami:
Elektrotim, DeLaval, WPP Dozamel, Donako, EBS InkJet, Encon, Fortaco, Hilti, Kogeneracja, Jungheinrich, Parker, Pneumat System, Schumacher Packaging, Schrack Technik, Tauron Dystrybucja Oddział Wrocław, Widex, Volvo, Volz Hydraulik, ZAE, Wydziałem Elektrycznym ,  Mechanicznym  i Mechaniczno-Enegetycznym PWR.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno