Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Szkolenia, kursy Katowice. Connected Process - Baza firm Business Navigator
adres:
ul. Moniuszki 4/3
40-005 Katowice
województwo: śląskie
powiat: Katowice
NIP: 7741874693
rok założenia: 1997
telefony:
kom. 601 306 620
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno

Certyfikacja i kontrola jakości

Branża certyfikacji i kontroli jakości zajmuje się oceną, standaryzacją i zapewnieniem jakości produktów, usług lub systemów w różnych dziedzinach. Głównym celem jest zapewnienie, że produkty i usługi spełniają określone normy, zasady i wymagania. Podmioty z branży przeprowadzają procesy certyfikacji, które potwierdzają, że produkty spełniają określone standardy jakości, bezpieczeństwa, zgodności z przepisami oraz ewentualnie kryteria zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwa oferujące usługi certyfikacji prowadzą kontrole jakości w procesach produkcyjnych, sprawdzając zgodność z normami i specyfikacjami, przeprowadzają audyty w firmach, aby ocenić, czy systemy zarządzania jakością są skuteczne i spełniają określone wymagania. Obejmuje certyfikację systemów zarządzania jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem pracy czy innych obszarów, zgodnie z normami takimi jak ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 itp. Nie tylko produkty, ale także usługi mogą być przedmiotem certyfikacji. Firmy oferujące usługi mogą uzyskać certyfikaty potwierdzające, że spełniają określone standardy i oczekiwania klientów. Firmy certyfikacyjne mogą prowadzić badania laboratoryjne w celu potwierdzenia spełnienia określonych parametrów przez produkty, na przykład badania materiałowe, chemiczne czy fizyczne.

Audytorskie usługi

Usługi audytorskie to specjalizowana dziedzina oferowana przez firmy audytorskie i licencjonowanych biegłych rewidentów. Głównym celem audytu jest dostarczenie niezależnej oceny i opinii na temat sprawozdań finansowych przedstawionych przez daną firmę lub organizację. Audyt finansowy jest szczególnie ważny dla zaufania inwestorów, klientów, partnerów biznesowych oraz organów regulacyjnych do sprawozdań finansowych firmy. Firma audytorska, wykonująca usługi audytorskie, musi działać zgodnie z wysokimi standardami etycznymi i profesjonalnymi ustalonymi przez organy regulacyjne.