adres:
aleja Mickiewicza 21
31-120 Kraków - Śródmieście
województwo: małopolskie
powiat: Kraków
NIP: 6750002118
rok założenia: 1890
telefony:
tel. (12) 662 43 96
tel. (12) 662 48 60
branże:
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - zdjęcie-2773Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - zdjęcie-2774Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - zdjęcie-2775Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - zdjęcie-2776Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - zdjęcie-2777Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - zdjęcie-2778
opis działalności:
Uczelnia mogąca poszczycić się długą i bogatą historią oraz unikatowym profilem edukacyjno-badawczym. Jej historia sięga XVIII wieku, kiedy to za sprawą ks. Hugona Kołłątaja utworzono Katedrę Rolnictwa. Ponad sto lat później w 1890 roku przy Uniwersytecie Jagiellońskim powstało pierwsze Studium Rolnicze.

Obecnie Uniwersytet Rolniczy w Krakowie tworzą 3 kampusy, 11 obiektów dydaktycznych, 29 stacji doświadczalnych, Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy-Zdrój – gwarantuje to dogodne warunki dydaktyczne dla studentów, jak i możliwość rozwoju naukowego dla pracowników. Uczelnia stale się rozwija, do najważniejszych przedsięwzięć ostatnich lat zalicza się powstanie Ośrodka Medycyny Eksperymentalnej i Innowacyjnej w ramach Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR, utworzenie Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb na Wydziale Leśnym, powstanie nowoczesnej hali sportowej wybudowanej w technologii pasywnej. Planowane jest utworzenie Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej i Hodowli Zwierząt Polski Południowej.

Uniwersytet dzisiaj, to ponad 30 kierunków, na których kształci się około 8000 studentów. Oferta edukacyjna obejmuje także ponad 20 rodzajów studiów podyplomowych. Studenci oraz pracownicy naukowi mogą korzystać z wymiany międzynarodowej m.in. w ramach programu Erasmus Plus.

Uniwersytet Rolniczy od wielu lat współpracuje z licznymi podmiotami gospodarczymi. Na Uczelni działa Centrum Badawcze Ochrony i Rozwoju Ziem Górskich oraz Europejskie Centrum Badawcze Drobnych Gospodarstw Rolnych, których celem jest koordynowanie i realizacja badań służących kształtowaniu warunków zrównoważonego rozwoju terenów górskich i drobnych gospodarstw rolnych oraz obszarów wiejskich w krajach UE.

Na Uniwersytecie realizowanych jest rocznie ponad 100 projektów naukowo-badawczych finansowanych m. in. przez: Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pracownicy naukowi Uczelni ścisłe współpracują z licznymi instytucjami naukowymi, firmami i zakładami przemysłowymi, ośrodkami doradztwa rolniczego, izbami rolniczymi, Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych, organizacjami samorządowymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej. Kontakty te umożliwiają między innymi upowszechnianie wyników prowadzonych badań. W ramach umów konsorcjum Uczelnia realizuje projekty rozwojowe Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Zainteresowania badawcze ogniskują się wokół szeroko pojętych nauk rolniczych, leśnych, biologicznych, technicznych, weterynaryjnych. Prowadzimy badania w bardzo wielu strategicznych i innowacyjnych dziedzinach, skupiających się wokół sektora Life Science. Zadaniem Uczelni jest kształcenie specjalistów do pracy m.in. w szeroko pojętej gospodarce żywnościowej, leśnej, kształtowania i ochrony środowiska przyrodniczego oraz ekonomiki czy marketingu.

Uczelnia bardzo aktywnie włącza się w życie Krakowa organizując bądź współorganizując szereg imprez o charakterze popularno-naukowym takich jak: Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie, Małopolska Noc Naukowców, Ogólnopolskie Dni Owada, Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK” połączone z Małopolską Giełdą Agroturystyczną. Uczelnia wspiera Uniwersytet Dzieci oraz prowadzi Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Oferta dla biznesu dostępna TUTAJ

Oferta edukacyjna w języku polskim:
Rolnictwo, Ochrona środowiska, Zarządzanie, Ekonomia, Biogospodarka, Jakość i bezpieczeństwo środowiska, Leśnictwo, Etologia i Psychologia Zwierząt, Bioinżynieria zwierząt, Biologia stosowana, Zootechnika, Inżynieria Środowiska, Inżynieria i Gospodarka Wodna, Geodezja i Kartografia, Gospodarka Przestrzenna, Architektura Krajobrazu, Biotechnologia, Ogrodnictwo, Sztuka Ogrodowa, Technologia Roślin Leczniczych i Prozdrowotnych, Winogrodnictwo i Enologia, Inżynieria mechatroniczna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Odnawialne Źródła Energii i Gospodarka Odpadami, Transport i logistyka, Browarnictwo i słodownictwo, Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, Dietetyka, Jakość i Bezpieczeństwo Żywności, Weterynaria.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno