adres:
ul. Piotrowo 3a
60-965 Poznań - Wilda
województwo: wielkopolskie
powiat: Poznań
NIP: 7770003699
telefony:
tel. (61) 665 22 93
fax (61) 665 25 72
branże:
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
WYDZIAŁ ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI tu jest link Katedra Telekomunikacji Multimedialnej i Mikroelektroniki Obszar działalności: przetwarzanie, kompresja i przesyłanie dźwięku, mowy i obrazu; kompresja cyfrowych sygnałów wizyjnych; telewizja cyfrowa, interaktywna, stereowizyjna; systemy multimedialne; modelowanie połączeń w układach VLSI; teoria i projektowanie anten; technika wysokich częstotliwości. Współpraca z gospodarką: Współpraca z firmami zagranicznymi – badania i wdrożenia nowych technik kompresji dla danych geofizycznych; studium badawcze na temat technologii i oprogramowania skalowalnego kodowania sekwencji wizyjnych oraz wdrożenie efektywnych implementacji kodeków skalowalnych obrazu ruchomego. Współpraca z przemysłem krajowym – dla koncernu ADB Polska i Telewizji Polskiej przygotowanie i wdrożenie do produkcji koderów oraz dekoderów obrazu i dźwięku najnowszych generacji, przeznaczone dla systemów telewizji internetowej i satelitarnej, telewizji interaktywnej oraz systemów nadzoru wizyjnego. Dla firmy Evatronix S.A wirtualne komponenty elektroniczne dla scalonych koderów i dekoderów wizyjnych. Przygotowywanie międzynarodowych standardów dotyczących multimediów, wprowadzania norm w Polsce w grupach eksperckich MPEG i JVT, działających przy ISO i ITU.


Katedra Radiokomunikacji Obszar działalności: bezprzewodowe systemy i sieci teleinformatyczne, cyfrowe systemy telekomunikacyjne, teoria informacji i kodowania, metody symulacji komputerowej, metody syntezy i testowania układów cyfrowych VLSI, e-nauczanie. Współpraca z gospodarką: Dla koncernu ADB Polska – opracowanie odbiornika cyfrowych sygnałów telewizyjnych systemu naziemnego DVB-T w języku C. Opracowanie nowych technologii w ramach projektów badawczo-rozwojowych UE: WINNER i WINNER II – badanie i konstrukcja nowego systemu dostępu radiowego przyszłego uniwersalnego systemu radiokomunikacyjnego czwartej generacji, oraz złożenie propozycji takiego systemu do organów standaryzacyjnych (ITU, ETSI); projekt URANUS – uniwersalna, elastyczna platforma radiowa, umożliwiająca użytkownikowi korzystanie z obecnych i przyszłych systemów bezprzewodowych; projekt EUREKA VIPNet – prototyp modemu VDSL, który pozwoli na transmisję cyfrową o dużej szybkości. Współpraca z firmą Mentor Graphics Corporation (USA) – opracowanie nowej technologii EDT (Embedded Deterministic Test) i wykorzystującego ją produktu TestKompress. Oferowanie kursów internetowych i certyfikatów w wybranych obszarach ICT.


Katedra Systemów Telekomunikacyjnych i Optoelektroniki Obszary działalności: teoretyczne i praktyczne zagadnienia synchronizacji systemów i sieci telekomunikacyjnych, optoelektronika, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, komputerowe systemy pomiarowe, zastosowania krioelektroniki oraz badania nanoobwodów. Współpraca z gospodarką: Współpraca z operatorami sieci telekomunikacyjnych w zakresie synchronizacji sieci – system pomiarowy SP-2000 i SP-3000, do badania parametrów sygnałów taktowania na zgodność z zaleceniami międzynarodowymi ITU-T i ETSI, źródła STFS/GPS sygnałów czasu i częstotliwości synchronizowane z systemu GPS, przenośne źródła częstotliwości wzorcowej Syn-Rb, zastępujące w pomiarach kosztowniejsze wzorce cezowe. Opracowanie i oferowanie całościowego systemu wspomagania synchronizacji w sieciach telekomunikacyjnych. Odbiorcy urządzeń to między innymi Telekomunikacja Polska S.A., Centertel, PTC Era, Alcatel, Lucent Technologies, DGT, Altaria.


Katedra Sieci Telekomunikacyjnych i Komputerowych Obszary działalności: technologie sieci komputerowych, teoria ruchu, sieci szerokopasmowe, komutacja i integracja sieci, technologie internetowe, zagadnienia taryfikacji Współpraca z gospodarką: Opracowanie nowych technologii w ramach projektów badawczo-rozwojowych UE: Photon/One+ – nowe struktury optycznych węzłów komutacyjnych; BONE – budowa przełączników optycznych, ich sterowanie; projekt SPORTVIEWS – ekspertyzy i rekomendacje w zakresie polityki dotyczącej widma częstotliwości i technologii radiowych.
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno