adres:
ul. Łośnicka 35
42-400 Zawiercie
województwo: śląskie
powiat: zawierciański
NIP: 6491863652
rok założenia: 1992
telefony:
tel. (32) 671 81 21
fax (32) 750 57 30
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:

Początki Virtu sięgają początku lat 90. ub. wieku, kiedy to, jako mała rodzinna firma rozpoczęła działalność od produkcji dań gotowych, przeznaczonych do bezpośredniego spożycia. Do dziś pozostaje biznesem rodzinnym, którym zarządza już drugie pokolenie. Posiadane w archiwach firmy wyjątkowe, domowe receptury i zamiłowanie właścicieli i pracowników do tradycyjnej, polskiej kuchni, daje Virtu możliwości korzystania z tego dorobku, choć ludzkie ręce, z biegiem lat wsparto nowoczesnym parkiem maszynowym z urządzeniami renomowanych firm zachodnich. Poprzez tradycyjne przepisy, najwyższy poziom technologiczny, dbałość o najwyższą jakość wyrobów oraz zadowolenie klientów, firma osiągnęła wyroby charakterystyczne dla kuchni doskonałej, zdrowej, smacznej, ale również łatwej i szybkiej w przygotowaniu. Największym atutem producenta są tradycyjne, smaczne potrawy, odpowiadające gustom nawet najbardziej wybrednych smakoszy.



Rozwój

W ostatnich latach wiodące przedsiębiorstwa produkujące żywność, aby utrzymać konkurencyjną pozycję na rynku, wprowadziły wiele istotnych zmian w sposobie zarządzania i produkcji. Jednym z najistotniejszych dla zawierciańskiego producenta zadań stała się optymalizacja działań w zakresie produkcji i zarządzania.
- Trzeba jednak pamiętać, iż rozwój ten powinien odbywać się równolegle z postępem organizacyjnym. Samo wdrożenie nowej technologii nie prowadzi bezpośrednio do wzrostu efektywności i wyższej jakości, lecz wymaga także właściwego przystosowania organizacji i dokonania zmian w procesach biznesowych. Jestem dumny z tego, że udało nam się to zrealizować - mówi Rafał Orski, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Virtu Sp. z o.o.. - Wizja firmy, jako producenta wyrobów, opartych o tradycyjne domowe polskie przepisy, wraz z dobrą lokalizacją firmy w aglomeracji górnośląskiej, są naszym niepodważalnym atutem, a ciągły wzrost zapotrzebowania na dania gotowe, niesie za sobą zwiększającą się produkcję, czego wynikiem jest obecna rozbudowa hali produkcyjnej.Dziś Zakład produkcyjny Virtu stanowią nowoczesne linie technologiczne o olbrzymim potencjale, umożliwiającym stałe poszerzanie asortymentu o kolejne wyroby.


Jakość

Technologicznie zaawansowane systemy i urządzenia są zgodne z dostosowaniem produkcji do wymogów UE, dzięki czemu wyroby firmy Virtu są dziś także obecne i znane jako wysokojakościowo produkty na wielu rynkach krajów Unii (m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Belgii). - Nasze wyroby obecne są na wielu rynkach, a ich wyróżnikiem jest wysoka jakość, produkcja w oparciu o własne, rodzinne sekrety kulinarne, a także elastyczna polityka cenowa - podkreśla Rafał Orski.

 

Od początku działalności firmy, jej nadrzędnym celem jest spełnienie oczekiwań klientów, dlatego Virtu wielką wagę przywiązuje do smaku, wyglądu i funkcjonalności w przygotowaniu poszczególnych dań. Firma z uwagą, sukcesywnie śledzi rynek i dostosowuje się do rosnących wymagań konsumentów, oferując produkty o wysokiej jakości, za przystępną cenę, co znalazło uznanie wśród wielu konsumentów poza granicami Polski.

 

Na przestrzeni bez mała dwóch dziesięcioleci, z małej, rodzinnej firmy Virtu stało się dużym przedsiębiorstwem, będącym rozpoznawalną marką i posiadającym uznanie wśród klientów. - Cieszy mnie duża dynamika rozwoju przedsiębiorstwa, które dziś daje zatrudnienie dla blisko 400 osób, które są odpowiedzialną i chętną do kolejnych wyzwań załogą. Jakość jest dla nas najważniejsza dlatego nieustannie kontynuujemy nasz rozwój właśnie w odniesieniu do jakości, czego potwierdzeniem jest trzeci z rzędu tytuł Laureata Programu Najwyższa Jakość QI i uzyskana w tym roku nagroda specjalna, jaką jest Perła QI. Jestem przekonany, że obecne miejsce na rynku osiągnęliśmy poprzez odpowiedni dobór surowców, sztukę kulinarną oraz zastosowanie technologii, łączącą tradycję z nowoczesnością – podsumowuje Rafał Orski. 

EDYCJA DANYCH »
zamknij okno