Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zakład mięsny Kuźnia Raciborska, śląskie. Zakład Przetwórstwa Mięsnego MAXPOL Sp. z o.o. - Baza firm Business Navigator
adres:
ul. Nowy Świat 8
47-420 Kuźnia Raciborska
województwo: śląskie
powiat: raciborski
NIP: 6391792071
rok założenia: 1978
telefony:
tel. (32) 419 14 93
tel. (32) 419 22 26
tel. (33) 418 92 40-41
fax (32) 418 92 43
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Z masarstwem i przemysłem wędliniarskim rodzina Gołąbek jest związana od zawsze. Rodzinną historię przetwórstwa mięsnego zapoczątkował Alfred Gołąbek w 1930 roku. Budując swój pierwszy zakład w Świętochłowicach (Górny Śląsk), przejął tradycję zawodu po swym ojcu Janie. Firma, choć początkowo produkowała wyroby na niewielką skalę, prężnie się rozwijała i prosperowała do wybuchu II wojny światowej. Ciężkie lata okupacji a następnie socjalizmu przyniosły gwałtowne zmiany w koniunkturze Polski. Próbę czasu przetrwały jednak receptury i tajemnice rodzinnego fachu, które przekazywane z pokolenia na pokolenie stawały się jeszcze bardziej doskonałe.

Koniec lat siedemdziesiątych przyniósł nową nadzieję Polakom na posiadanie i prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Wieloletnie protesty społeczeństwa wymusiły na komunistycznej Polsce zniesienie "żelaznej kurtyny" dla rzemieślników i producentów. Sprzyjające zmiany gospodarcze postanowił wykorzystać Maksymilian Gołąbek – syn Alfreda. Za swój główny cel postawił spełnienie największego marzenia swego ojca o posiadaniu i samodzielnym zarządzaniu własnym zakładem przetwórstwa mięsnego. W 1978 roku postanowił kupić upadający zakład w Bytomiu. Zaledwie po kilku latach, dynamicznie rozwijająca się firma okazała się być niewystarczająco duża na zapotrzebowanie rynku. W międzyczasie rodzinne tradycję zostały przekazane młodszemu pokoleniu rodu Gołąbków – synowi Maksymiliana – Jerzemu. W 1990 roku łącząc wspólne siły i doświadczenie postanowili wybudować od podstaw zakład w Kuźni Raciborskiej.

Kierując się spełnieniem surowych wymogów i technologią stworzyli jedną z najnowocześniejszych przetwórni na Śląsku. Od imienia seniora rodu otrzymał on swą nazwę – Maxpol i od tamtego czasu jest nieprzerwanie zarządzany przez rodzinę Gołąbek. Najwyższa jakość i smak produktów sprawiły, iż firma Maxpol zyskała wielkie zaufanie wśród klientów. Wysiłek włożony w rozwój przedsiębiorstwa został dostrzeżony nie tylko w Polsce ale i na arenie międzynarodowej. W 1997 roku zakład został wyróżniony pięcioma Złotymi Medalami na Światowej Wystawie Wyrobów Wędliniarskich w Mannheim a senior rodu – Maksymilian uhonorowany Ogólnopolskim Złotym Laurem za zasługi dla rzemiosła. W 1998 roku zdobywa pierwsze miejsce w konkursie Agroliga.

Rok 1999 przynosi firmie zaszczytną i prestiżową nagrodę Teraz Polska, a zarząd firmy podejmuje plany wybudowania większego przedsiębiorstwa, zdolnego spełnić zarówno zapotrzebowanie klienteli jak i wszelkie normy dostępne w tej gałęzi biznesu. W 1998 roku Polska rozpoczęła zaawansowane negocjację o przystąpienie do Unii Europejskiej. W 1999 roku Ministerstwo Gospodarki wydało nakaz zamykania zakładów przetwórstwa mięsnego niespełniających norm unijnych. Ten rok okazał się także przełomowym dla firmy Maxpol, która ostatecznie podjęła decyzję o budowie nowego, nowoczesnego obiektu. I tak w 2001 roku został oddany do użytku pierwszy na Śląsku i w Polsce zakład mięsny spełniający wszelkie restrykcje Unii Europejskiej.

Dalsze lata firmy Maxpol były i są nadal serią sukcesów potwierdzających jej mocną pozycję w branży masarskiej. W 2002 roku jako pierwsza firma w województwie Śląskim zdobywa certyfikaty: HACCP, ISO 9001:2000 oraz DS. 3027 E:2002, gwarantujące możliwość eksportu swych produktów do wszystkich krajów Europy. Kilka miesięcy później Związek Rzemiosła Polskiego uhonorował zakład Dyplomem oraz Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego a Maksymilian Gołąbek został wyróżniony tytułem Rzemieślnika Roku. Na przełomie kilku lat, Maxpol jako jedna z najpotężniejszych firm przetwórstwa mięsnego otrzymał cztery pierwsze miejsca Śląskiego Znaku Jakości. Liczne nagrody i wyróżnienia stały się ukoronowaniem wieloletniej i charyzmatycznej pracy seniora rodziny – Maksymiliana Gołąbka.

Odchodząc na emeryturę Maksymilian Gołąbek przekazał przedsiębiorstwo młodszemu pokoleniu. Obecnie firma jest prężnie nadzorowana przez jego syna - Jerzego, który zwracając szczególną uwagę na technologiczny rozwój zakładu, nieustannie doskonali jakość i smak swych wyrobów. Jerzy Gołąbek kontynuuje misję swych poprzedników, wprowadzając jednocześnie najnowsze receptury i nowoczesne techniki produkcji. Pod jego dyrekcją Maxpol traktuje swój fach jako wyzwanie w dążeniu do doskonałości i zadowolenia każdego klienta, opierając się na sięgającej ponad wieku masarskiej tradycji rodziny Gołąbek.

PRODUKTY

  • Wędliny
  • Produkty surowe
  • Produkty drobiowe
  • Szynki
  • Wędzonki
  • Galantyny
  • Pieczenie
  • Wędliny podrobowe
  • Pasztety
  • Mięso wieprzowe
  • Mięso cielęce
  • Mięso wołowe
  • Mięso drobiowe

    Zapraszamy na naszą stronę internetową.
  • EDYCJA DANYCH »
    zamknij okno